Розмитнення авто: які машини вигідніше купувати

0
961
UPG

Протягом кількох минулих місяців у Парламенті триває дискусія щодо скасування так званого “нульового” розмитнення. Експерти досліджень порівняли вартість розмитнення за “довоєнною” та новою формулою для популярних авто, які привозять українці з-за кордону.

Результатами поділилися в Інституті дослідження авторинку.

Експерти дійшли висновку, що найвигідніше розмитнювати нові автомобілі у віці до п’яти років. Так, для нових автомобілів вартість розмитнення може становити 9% вартості в 2022 і 6% в 2027 році (для Mercedes-Benz G-Class за 248 тисяч євро), за старенький дизельний “пасат” доведеться заплатити аж 63% від його вартості. Ось як виглядають реальні цифри.

Якщо порівнювати зі ставками розмитнення, що діяли до “нульового” розмитнення, то за новою формулою податків доведеться платити менше. Однак багато що змінилося: подорожчали автомобілі за кордоном, зросла вартість їх доставки. В українців поменшало грошей через ослаблену війну економіки. Тому незважаючи на формальне зниження податків, кінцева вартість автомобілів в Україні, розмитнених за новою формулою, може бути навіть дорожчою, ніж до війни.

Приємним бонусом може бути хіба що необов’язкова сертифікація та відсутність необхідності платити за послуги митного брокера, хоча ці витрати сьогодні становлять сумарно близько $200.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.