Експерт прогнозує різке падіння цін на вживані авто в Україні до зими

0
717

Погіршення економічної ситуації та зниження доходів громадян призведе до того, що багато власників не зможуть заправляти й обслуговувати свої авто. Тому вони намагатимуться якнайшвидше позбутися машин.

Ціни на старі авто в Україні до кінця року можуть різко знизитися. Такий прогноз озвучив на своїй сторінці у Facebook старший економіст Центру економічної стратегії (CES) Юрій Гайдай.

За його словами, до зими в Україні накопичиться 1-1,5 млн “зайвих” авто. Власники готові продати їх практично за будь-які гроші.

Причиною бажання позбавитися автомобіля економіст називає погіршення ситуації в країні. До кінця року падіння економіки становитиме 30%, суттєво знизяться і реальні доходи громадян.

Навіть за оптимістичними прогнозами 10% автовласників не зможуть обслуговувати та заправляти свої машини. А це майже мільйон автомобілів, які можуть виставити на продаж.

Крім того, на вторинному ринку з’являться сотні тисяч авто, власники яких уже покинули Україну. Також не варто забувати про тисячі машин із таксопарків, які зараз стоять на майданчиках у Києві та західних регіонах країни. За словами Юрія Гайдая, під час бойових дій знищено лише 2% всього автопарку України.

У цій ситуації та за умов серйозного дефіциту бюджету економіст пропонує припинити стимулювати ввезення авто. Виняток потрібно зробити лише для транспорту для ЗСУ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!