Біопаливо – це свого роду «суміш» традиційного палива та біоетанолу, простіше кажучи, спирту, отриманого з рослинних компонентів, наприклад, кукурудзи. Тому такий вид палива ще називають “спиртовим” бензином. Якщо сировиною для одержання спирту використовуються не рослинні продукти, отриманий з нього етанол не може мати приставку «біо», повідомляють в Авто24 .
Даний вид палива став альтернативним автомобілям у деяких країнах світу, а основними його виробниками та споживачами у світі вважається Бразилія. Біопаливо дозволяє заощаджувати нафту для виробництва традиційного бензину, а також вважається більш екологічним, оскільки має менше хімічних сполук, які через викиди з вихлопної труби потрапляють в атмосферу.
Щоправда, загалом частка біопалива у світовому споживанні палива поки що мізерна і становить від 3 до 4%.
Потенційно Україна має величезні можливості для виробництва біопалива, оскільки є одним з головних виробників зернових у світі, має велику кількість сировини, з якої можна виробляти біоетанол.
Біопаливом в Україні, за даними Інституту споживчих експертиз, у 2021 році торгували 4 мережі АЗС – БРСМ-Нафта, Авіас, Моttо та регіональна BVS. Цікаво, що хоча «спиртовий» бензин до війни коштував на 4-5 гривень за 1 літр дешевше за звичайний (через різницю в акцизах), його не дуже охоче купували.
З початком бойових дій та утворенням дефіциту різниця в ціні значно знизилася, наприклад, у мережі АЗС «БРСМ-Нафта», мабуть, найбільшого продавця біопалива, традиційний бензин марки A95 euroPlus коштує – 51,99 грн, а марка A95 Біо – 50,99 грн. .
До переліку переваг біопалива зазвичай входять:
В той же час, список «проти» такий:
Що стосується шкідливості для двигуна, то, за словами шанувальників біоетанолу, за дотримання технології ця небезпека насправді сильно перебільшена.
«Спирт у будь-якому випадку залишається агресивною речовиною, навіть з використанням різноманітних присадок, до того ж дане паливо має властивість «розпадатися» з часом і тоді збитки авто вже завдаватимуться. Тобто якщо паливо довго не купують на АЗС і воно втратило свої характеристики, то автовласник, який заправився ним, може постраждати», — зазначає директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.
Патрульна поліція Києва звернула увагу водіїв на часту помилку, яка може призвести до штрафу в…
Знайти надійний і водночас доступний автомобіль – непросте завдання. Ринок пропонує безліч моделей, кожна з…
Серед водіїв часто виникають суперечки про те, якою має бути якісна моторна олива. Одні вважають,…
Kia готує до випуску новий електричний кросовер EV4, який стане привабливою пропозицією в сегменті доступних…
Офіційна прем'єра нової Audi A6 запланована на 4 березня, але в Мережі вже з'явився відеоролик,…
У продажу з'явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми. У США готові попрощатися з…
Leave a Comment