В Україні пропозиції бензину та автогазу побільшало: що з чергами на АЗС

0
1021
epa09780269 Cars line up at a gas station in Kiev, Ukraine, 24 February 2022. Russian troops entered Ukraine while the country's President Volodymyr Zelensky addressed the nation to announce the imposition of martial law. EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн повідомив, що у червні на українському паливному ринку значно зросла пропозиція бензину, дизпалива та автогазу. Це призвело до поступового зменшення черг на АЗС у Києві, повідомляє rbc .

«Черг за автогазом взагалі немає. Єдиний виняток – станції, де газ продається по 37 грн/л (переважно 42-45 грн/л)», — написав він.

За його словами, кілька АЗС із дизтоплем були взагалі без черг або стояли 5-10 машин, що взагалі важко вважати чергою (на тлі травневих подій). За бензином черги – 20-30 машин.

Куюн повідомив, що днями масову інтервенцію зробила мережа KLO – бензин був майже на всіх станціях, що працюють. Періодично виробляють «вилазки» AMIC та UPG. «Маршал» виставив на вихідних А-95 по 62 грн, черг не було, але за два дні стела знову згасла. Те саме сталося зі «спиртовим» бензином на БРСМ.

Як зазначив експерт, у «Привату» (ANP) у столиці трохи станцій, але він є одним із найстабільніших продавців бензину. «Цікаво, що основні обсяги мережу продає через свою програму, про що говорять черги на станціях, навіть якщо там горять нулі. Ця активізація, що зростає, призвела до зниження тиску на WOG і ОККО, які виставляють продукт у вільний продаж щодня», — повідомив він.

Зараз читають  В Україні на заправках може з’явитися неякісне паливо

Куюн вважає, що ця картина повністю відображає ситуацію із постачанням. По газу імпорт вже перевищив очікування, по дизпаливному ринку поступово виходить на прогнозовані показники, по бензину все ще не дотягує 20-25%.

За його даними, у червні кількість постачальників дизпалива зросла в півтора рази і досягла майже 100, удвічі менша (але на третину більше, ніж у травні) — імпортерів автогазу (45), бензинів — 27 (21).

«Такий картель на паливному ринку — понад півтори сотні компаній! За бензином та ДП кількість імпортерів зросла вдвічі порівняно з довоєнним періодом! Кожен із них сьогодні тримає оборону на своєму паливному фронті», — зазначив Куюн.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.