Головна Новини Українцям розповіли про ситуацію з бензином та дизпаливом на початок червня

Українцям розповіли про ситуацію з бензином та дизпаливом на початок червня

0
1811
UPG

Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн розповів про ситуацію на ринку палива України, зазначивши зростання кількості імпортерів після скасування держрегулювання.

Як написав у своєму Facebook , незважаючи на те, що кількість компаній, які хочуть імпортувати паливо, зросла, імпорт все ще недостатній.

“Кількість імпортерів по кожній з позицій – бензин, дизпаливо, скраплений газ – зросла протягом травня вдвічі. Максимальний показник – близько 60 суб’єктів – імпортують дизпаливо. Це перший результат скасування держрегулювання цін, дедалі більше середніх та малих компаній слідує за пальним до Європи. Наступний етап – збільшення обсягів постачання”, – написав він.

Проте Куюн додав, що цього обсягу імпорту не достатньо, щоб покрити всі потреби України. Зокрема найгостріше стоїть проблема з постачанням бензину. Причина в тому, що логістика портів Європи більше орієнтована на імпорт дизельного палива, оскільки бензин постачають внутрішні нафтопереробні заводи.

Також через сезонне зростання попиту обмежений і ресурс цих НПЗ, тому українцям доводиться шукати паливо у більш віддалених регіонах. Також європейці не поспішають “ділитися” резервами, адже очікують, якими будуть наслідки нафтового ембарго, ухваленого країнами ЄС.

Експерт додав, що ситуація з паливом в Україні є неоднорідною.

  • “Ситуація з наявністю пального по країні неоднорідна. Очевидне покращення у столиці: до OKKO та WOG активно підключилася мережа KLO, є ознаки життя на AMIC. Газ та дизель вже зустрічаються без черг, бензин треба пошукати, а потім постояти. Але за бензином по 69 грн/л черг немає. (Стеля досягнуто?) Порівняно непогано на Заході. Найгірше на Сході та частково на Півдні”, – написав Куюн.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.