Як відомо, більшість автовласників іноді користуються тими чи іншими способами економії пального під час подорожі. При цьому вони намагаються поділитися з іншими досвідом. Звичайно, деякі поради можуть зовсім не працювати. Але все ж таки є і такі, які обов’язково зможуть допомогти.
Вірний вибір бензину є надзвичайно важливим щодо економії. Бо у складі якісного палива майже немає жодних шкідливих добавок. Отже, деталі двигуна, в якому горітиме цей засіб, менше будуть забруднюватися і довше працювати.
Економія – 5%
Також варто відповідально поставитись і до вибору масла. Тому, краще заливати те, що має найменший показник в’язкості, дозволений виробником транспортного засобу. Таким чином, можна полегшити запуск мотора, відповідно, і скоротити витрати палива, майже до 5% у міських умовах та в районі 3% на трасі. А ось у зимовий період часу відсоток економії виявиться набагато більшим. Але для цього необхідно регулярно міняти мастило.
Економія – 5%.
Після того, як автовласник визначився з паливно-мастильними матеріалами, потрібно відразу замислитися і про маршрут поїздок. Особливо коли по ньому доводиться постійно пересуватися. Адже не завжди короткий і дешевий шлях між двома точками може бути прямим. Наприклад, в годину пік раціональніше виконати дугу по окружній дорозі, навіть якщо вона в кілька разів довша, ніж потрапити в пробку в центрі. Оскільки часті старти та гальмування набагато швидше витрачають бензин, ніж їзда в нормальному темпі (при тому самому кількості часу).
Економія – 10%.
Також на витрати пального впливають пора року (взимку майже на 7% вище), час доби (вночі – ще +4%) та погода. Тим більше, що якщо рухатися під дощем, в ожеледицю, в хуртовину, в тумані, то тоді доводиться спалювати до 10% додаткового палива. Причому подібне відбувається через те, що часто доводиться включати додатковий прилад: кондиціонер, двірники, повний привід тощо.
Економія – до 7%.
Важливо уникати надто різкої їзди. Тому що вона веде до руйнування двигуна. І якщо після кожного світлофора зриватися вперед, а перед кожним переходом із вереском гальмувати, то зовсім не вийде жодної економії. До того ж подібна поїздка вкрай небезпечна та марнотратна. Багато сучасних машинах є спеціальна система круїз-контролю, яка самостійно може тримати потрібну швидкість. Та й самими виробниками був давно помічений той факт, що якщо нога майже не тупцює на педалі, то авто біжить набагато плавніше і витрата бензину знижується в кілька разів.
Економія – 5%.
Всі водії під час їзди повинні постійно пам’ятати про один важливий принцип, який допоможе врятувати не тільки їхнє життя, а й оточуючих людей. Він каже: “тише їдеш – далі будеш”. Ось тільки не варто керуватися ним до повного фанатизму. Тобто зменшувати спідометр до 20 км/год – це автомобіль, але ніяк не ескалатор. Найкраще просто підібрати найбільш оптимальну відповідність між швидкістю обертів двигуна та рухом. Причому кожен транспорт має власну індивідуальну пропорцію, яка не так обчислюється, як відчувається. Але якщо все ж таки зробити округлення, то градація виявиться приблизною такою: дизельний двигун – 2000 оборотів/хвилину, паливний – 3000; перехід високу передачу для дизеля – 2500 оборотів, палива – 3000.
Економія – 8%.
Деякі автовласники вважають, що міняти рідину охолодження не потрібно. Вона використовується для запобігання перегріву системи,…
Ford Puma Gen-E можна дізнатися по заглушці спереду і скромнішим повітрозабірникам, а також злегка зміненому…
У сучасних реаліях новий автомобіль не вийде купити, навіть маючи на руках мільйон рублів. В…
Фотографіями прототипу Citroen C5 Aircross, поміченого під час дорожніх випробувань, поділилося видання carscoops, яке заявило,…
Автомобіль для мене — це не просто спосіб дістатися з пункту А в пункт Б,…
Volvo XC60 Winter Edition встановив рекорд швидкості продажів, зникнувши з наявності за 2 хвилини після…
Leave a Comment