Новини

Як треба пересуватися дорогою після авіанальоту: поради водіям

Share

Багато українських міст за останні пару днів пережили серйозні авіанальоти. Деякі водії у такій обстановці змушені продовжувати рух у бік безпечнішого місця. На жаль, пересування дорогою після обстрілу, може бути також небезпечним, як і сам обстріл. 

Спочатку проговоримо момент, що ми розглядаємо ситуацію, коли снаряди вже не літають, довкола все відносно спокійно і ситуація здається безпечною. Ось кілька простих рекомендацій, які допоможуть максимально безпечно дістатися потрібної точки:

  • Безпека. Для початку потрібно переконатися, що обстріл справді завершився, і ворог не вирішив взяти перерву кілька хвилин перед черговим залпом. У великих містах про кінець повітряної тривоги, як правило, повідомляють додатково. У невеликих населених пунктах складніше, адже доводиться орієнтуватись на звук. 
  • “Швидкі” та рятувальники. У перші хвилини після обстрілу на місце можуть виїжджати швидкі та рятувальники, при цьому робити вони це максимально швидко. Не заважайте оперативникам і намагайтеся уникати зіткнень.
  • Боєприпаси, що не розірвалися. Іноді після обстрілу на дорозі можуть залишатися цілі міни, ракети, снаряди або елементи касетних боєприпасів. В ідеалі об’їжджати дані об’єкт, віддалившись на кілька метрів.
  • Уламки на дорозі. Шматки бетону та заліза вкривають дорогу щільним “ковдрою” після обстрілу. Якщо гострими предметами ви ризикуєте просто проколоти шини, то бруківки можуть завдати серйозного удару по днищу машини.
  • Ями та вирви. На відміну від звичайних ям на дорозі, ями та вирви після обстрілів мають гострі, “рвані” краї, які можуть пошкодити колеса автомобіля та знерухомити його.

Зазначимо, що якщо далі на вашому шляху прямування є небезпека у вигляді диверсійних груп противника, то військові або зовсім не пускають цивільні авто або формують з них невеликі колони, щоб зробити поїздки максимально безпечними. Головне перед виїздом чітко проаналізувати ситуацію та оцінити всі ризики подальшої поїздки перед відправленням у дорогу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Skoda розповіла, коли перетворить Octavia на електромобіль

Британський Autocar з'ясував, що у вересні на автосалоні в Мюнхені дебютує концепт-кар із «батарейною» начинкою.…

17.03.2025

Нове покоління Toyota Corolla вийде у 2026 році

Модель буде доступна в трьох кузовах: седан, хетчбек та універсал. При цьому універсальна версія може…

17.03.2025

Колишні ведучі Top Gear повертаються у новому шоу

Вони повертаються: Кларксон, Хаммонд та Мей возз'єднаються у новому шоу. Колишні ведучі Top Gear, які…

17.03.2025

Штрафи для водіїв підскочили на декілька разів: що змінилося

Правила дорожнього руху (ПДР) та відповідальність за їх порушення постійно оновлюються, але не всі водії…

17.03.2025

Ford готує новий позашляховик Explorer Tremor: що відомо

Ford анонсував розширення своєї лінійки позашляховиків Tremor і наступною новинкою стане Ford Explorer Tremor 2025.…

17.03.2025

Новий Nissan Skyline показали у стильному кузові крос-купе

Незважаючи на фінансові труднощі, Nissan не збирається відмовлятися від перспективних проектів найближчих років, одним з…

17.03.2025