Як розподілять кошти Дорожнього фонду у 2018 році

0
369

Основними джерелами, які формують Державний дорожній фонд, є акцизний податок з вироблених та ввезених на територію України пального і транспортних засобів та ввізне мито на нафтопродукти і транспортні засоби. Про це повідомляє Національний Промисловий Портал, з посиланням на ресурс Децентралізація.

Кошти державного дорожнього фонду розподіляються за такими напрямками:

  1.  На фінансування робіт, пов’язаних із автомобільними дорогами загального користування державного значення – 60%.
  2. На фінансування робіт, пов’язаних із автомобільними дорогами загального користування місцевого значення – 35%;
  3. На фінансування заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 5%.

У спеціальному фонді Державного бюджету на 2018 рік на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення передбачено 10,7 млрд грн.

Крім зазначених вище коштів у спеціальному фонді передбачено 5 млрд грн – на покращення стану окремих автомобільних доріг; 6 млрд грн – на виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування. Також, у межах напрямків використання коштів Державного дорожнього фонду, у 2018 році передбачається спрямування 2,6 млрд грн на фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху.

Зараз читають  У популярних в Україні автомобілів виявили проблеми з гальмами

Щодо доріг загального користування місцевого значення, то за бюджетними програмами щодо виконання заходів з фінансування відповідальними виконавцями визначено обласні державні адміністрації. Для цього у Державному бюджеті на 2018 рік для місцевих бюджетів передбачено субвенцію на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах у загальному обсязі 11,5 млрд грн.

Законодавством визначено, що місцеві бюджети можуть спрямовувати субвенцію за такими напрямами: не менше 80% – на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення; не більше 20% – на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.