Чи повинен водій передавати документи поліцейському у разі зупинки

0
1779

Дуже багато українських водіїв стикалися з ситуацією, коли після зупинки автомобіля інспектор патрульної поліції вимагає передати йому посвідчення водія. Водії часто отримують назад «права» разом із ухвалою про штраф. Але ніхто не зобов’язаний передавати “права” в руки правоохоронців, пише today.ua .

Українське законодавство передбачає, що інспектор поліції має право вимагати у водія пред’явити документи на право керування автомобілем. Зокрема, це однозначно йдеться у статті 13 Закону «Про дорожній рух», а також у п.п.2.4.а Правил дорожнього руху.

Таким чином, згідно з чинним українським законодавством, водій не зобов’язаний передавати своє посвідчення водія до рук правоохоронцям. Йому достатньо їх пред’явити, тобто показати.

Зараз читають  Розмитнення автомобілів суттєво подорожчає: чому

Закон №1231-IX (він набув чинності у березні 2021 року) значно розширив повноваження патрульних поліцейських. І хоча перша його редакція пропонувала закріпити за водіями обов’язок передавати посвідчення водія в руки правоохоронцям, з остаточної редакції цю вимогу прибрали.

У цьому законі йдеться про те, що водій повинен пред’явити документ таким чином, щоб той можна було прочитати та зафіксувати його дані.

В Україні водій не зобов’язаний передавати документи співробітнику поліції, їх треба лише пред’явити для ознайомлення. Але якщо водій сам передав документи правоохоронцю, той може їх взяти.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.