Categories: Новини

Євро-5 і «єврономери»: що пропонують депутати

Share

Україна ввела стандарт Євро-5 в 2016-му, бо підвищення екологічних вимог – одна з умов Угоди про асоціацію з ЄС. Депутати заборонили імпортувати в країну нові і вживані автомобілі, які не відповідають екологічним вимогам, пише autonews.ua.

Відзначимо, що в європейських екологічних стандартах немає нічого поганого: їх мета – зменшити кількість викидів від автомобілів. Однак парламентарії так і не вирішили питання ввезення в Україну автомобілів як гуманітарної допомоги, а проблема з транзитниками тільки загострилася.

Так, введення Євро-5 унеможливило розмитнення в Україні автомобілів, випущених до 2010 року. Це викликало невдоволення у частини «пересічників», які купили автомобіль за кордоном і збиралися узаконити його пізніше.

У європейських країнах чим старіший автомобіль, тим дорожче він обходиться його власникові. Чим більше машина викидає шкідливих речовин – тим більший транспортний податок і тим дорожчою може бути страховка.

В Україні немає таких правил. Транспортний податок свого часу замінили спеціальним акцизним збором, що додається до вартості кожного літра палива. Тому для тих, у кого автомобіль вже є, незалежно від того, чи відповідає він Євро-5 чи ні, витрати на його утримання не змінюються.

Остання з пропозицій депутатів – дозволити українцям першу реєстрацію автомобілів, які відповідають стандартам Євро-3 і Євро-4, на 10 років. Законопроект №7457 депутати зареєстрували під Новий рік.

Також в Раді лежить законопроект №5561, який пропонує замість екологічних стандартів ввести обов’язковий техогляд при ввезенні вживаних автомобілів.

Автори законопроекту 5470-д також пропонують прибрати з вимог до ввезення автомобілів пред’явлення сертифіката про відповідність екологічним нормам. На відповідність цим нормам машину перевірятимуть при реєстрації в сервісному центрі МВС.

А законопроект №4391 пропонує не застосовувати вимогу Євро-5 до автомобілів, які ввозяться як гуманітарна допомога відповідно до закону «Про гуманітарну допомогу». У пояснювальній записці до законопроекту депутати зазначають, що низка країн готові передати Україні абсолютно безкоштовно автомобілі «швидкої допомоги», легкові авто спеціального призначення для МВС та інші види транспорту. Але українські закони це забороняють.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Представлений новий Mercedes-Benz CLE який вражає потужністю та динамікою розгону

Німецька компанія представила нову версію Mercedes-Benz CLE 2025 року. Двохдверне купе дебютувало у виконанні AMG…

03.04.2025

Volkswagen може відмовитись ще від однієї компанії

Компанія Volkswagen має безліч марок автомобілів. Так, до її складу входить іспанський бренд Seat, який…

03.04.2025

Як змінився штраф за недотримання дистанції в Україні у 2025 році

В Україні водії часто ігнорують дотримання безпечної дистанції, що нерідко стає причиною ДТП. Особливо небезпечним…

03.04.2025

Peugeot e-208 отримав нову батарею та запас ходу до 433 км

Peugeot оновив електричну версію хетчбека e-208 . Модель 2025 року тепер оснащується акумулятором на 51…

03.04.2025

Навіщо автовласники додають спирт у паливний бак навесні

Багато водіїв з невеликим досвідом не можуть навіть уявити, що всередині бензобака з часом з'являється…

03.04.2025

Представлено оновлений Renault Austral 2025 з вдосконаленою підвіскою та шумоізоляцією

Компанія Renault представила оновлений кросовер Austral 2025 модельного року, який отримав помітні зміни у зовнішності…

03.04.2025