Загальносвітова нестача напівпровідників спровокувала дефіцит на безліч видів продукції. У тому числі й нові автомобілі. Це призвело до виникнення величезних черг для придбання транспортних засобів з конвеєра. Деякі заповзятливі українці вирішили скористатися цією ситуацією і непогано на ній заробити.
Так, в Україні з’явилася окрема категорія “спекулянтів”, які займають чергу на купівлю нових автомобілів, після чого продають своє місце охочим здійснити покупку якнайшвидше.
Зараз у черзі на покупку нового авто можна простояти від 4 до 7 місяців. Це залежить від бренду та моделі машини. Спекулянти вигадали таку схему:
“Вони роблять передоплату на одне прізвище, наприклад, на Іванова. А потім, коли машина приходить, вони шукають покупця і пропонують йому заплатити додатково від її вартості 2 тисячі євро, щоб отримати авто без черги. Потім просять у дилера виписати договір купівлі-продажу, але вже не на Іванова, а на прізвище покупця“, – пояснив схему генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.
Автодилери вже обговорювали ситуацію, що склалася, і намагалися зрозуміти, як перешкоджати такому “бізнесу”. Але вони так і не змогли знайти дієве та адекватне рішення.
Покупець завжди може сказати, що оформляв транспортний засіб на інше прізвище через те, що купував його як подарунок. Крім того, переоформити договір йому дозволяє закон про захист споживачів.
У першому кварталі 2025 року оптові ціни на автомобілі в ЄС зросли, що зумовлено підвищеним…
Останнім часом на дорогах України почастішали випадки, коли водії після зупинки патрульними одразу глушать двигун.…
Попит на гібридні автомобілі у світі продовжує стрімко зростати, і компанія Toyota впевнено зберігає лідерство…
Toyota Corolla заслужено вважається однією з найпопулярніших моделей японського бренду у світі, здобувши репутацію надійного…
Оновивши весь свій модельний ряд румунський суббренд Renault, відомий як Dacia, розпочав роботу над абсолютно…
Експерти iSeeCars опублікували рейтинг автомобілів, які найбільше та найменше втрачають у ціні з роками. В…
Leave a Comment