У 2021 році 60% електрокарів було зібрано в Китаї

Популярність повністю електричних моделей продовжує зростати.

0
39

Останні кілька років популярність повністю електричних автомобілів зростає з кожним днем. Експерти компанії JATO Dynamics підрахували, що за дев’ять місяців 2021 року у світі було продано близько 2,94 мільйона таких машин, що на 153% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Таким чином частка електрокарів на світовому автомобільному ринку збільшилася з 2,6% до 5,8%. При цьому до цих машин не входять комерційний транспорт і не враховуються продажі електромобілів на ринках країн Близького Сходу, Центральної Азії та частини Латинської Америки.

У цьому контексті окремо варто розглянути КНР та її автомобільний ринок. Без сумніву, найпопулярнішим виробником електромобілів у світі визнано компанію Tesla — її машини можна зустріти в будь-якій країні, але чи означає це, що виробник домінує на ринку електрокарів? Відповідь буде неоднозначною.

За даними тієї ж JATO Dynamics, виключно китайські виробники електромобілів у 2021 році продали близько 45% загальної кількості екологічно чистих машин на рідному ринку. Цікаво, що при цьому у світових масштабах на ці ж компанії припадає лише 15% ринку. Такий контраст забезпечений дуже високим попитом на китайські електрокари всередині самого Китаю, де осідає близько 95% повністю електричних машин, зібраних по той бік Великої китайської стіни.

Зараз читають  В Україні готується законопроект, який заборонить частини населення купувати автомобілі

Є ще одна сторона – саме виробництво електрокарів. Згідно з опублікованими даними, близько 60% від загальної кількості електрокарів збираються на території Китаю. До списку марок, які займаються таким видом «аутсорсингу», потрапили Tesla, Volvo, Polestar і BMW, а незабаром до них приєднаються Volkswagen і Mercedes-Benz.

У результаті ми маємо, що Tesla на світовому ринку електрокарів припадає на частку близько 22%, у той час, як основне виробництво таких машин зосереджено на території Китаю. На додачу, більшість електричних машин було куплено жителями Піднебесної багато в чому завдяки великій кількості виробників, представлених тільки на внутрішньому ринку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.