Новини

Якість палива на ринку відчутно погіршилася, – експерт

Share

Протягом останнього місяця спостерігається різке збільшення випадків виявлення бензину й дизпального, які не відповідають чинним стандартам якості. Це пов’язано з дефіцитом і дорожнечею октанопідвищуючих компонентів, використовуваних кустарними виробниками, а також поширенням практики додавання в дизпальне газового конденсату.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на слова директора Консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна.

“Ми регулярно робимо виміри в “проблемних” мережах економ-сегменту й останнім часом спостерігаємо чітку динаміку погіршення якості пального. Якщо влітку це були порівняно невеликі відхилення, то восени таких випадків побільшало, а відхилення посилилися”, – говорить Куюн.

Зокрема, масовим стало зниження щільності бензину: за середньої щільності заводських високооктанових бензинів 750-755 кг/м3 більшість жовтневих проб бензину у дискаунтерів показала щільність 720-730 кг/м3. За словами експерта, витрата такого бензину буде значно вищою.

Також було виявлено кілька проб із підвищеним вмістом бензолу: 3-5% замість нормативних не більше 1%. Бензол відноситься до високотоксичних речовин, є сильним канцерогеном.

У бензинах також виявлено підвищений вміст етанолу, який дозволено використовувати в бензинах, проте він відсутній у продукції українських і білоруських заводів.

На думку Куюна, це наслідок зміни рецептури виробництва бензину в кустарних умовах, що, своєю чергою, обумовлено проблемами із закупівлями октанопідвищуючих компонентів.

“У вересні-жовтні на ринку відчувався гострий дефіцит метил-трет-бутилового ефіру (МТБЕ), ціни на нього злетіли, і це змусило кустарних виробників активно залучати дешевші низькоякісні компоненти – спирти, ізопентан, риформат, що відразу позначилося на якості бензину”, – каже експерт.

Найбільш тривожною він назвав ситуацію з якістю дизельного пального, яке раніше не належало до проблемних позицій. Жовтневі проби показали перевищення вмісту сірки до 32-59 ppm при регламентних 10 ppm, знижене цетанове число (50-50,7 одиниць проти 55 за техгламентом) і низьке значення температури спалаху (54-54,5 одиниці за нормативних 55).

“Якщо проблеми з бензином ми фіксуємо давно й стабільно, то погіршення якості дизельного пального – новий тренд у мережах економ-сегменту. На основі консультацій із технологами НПЗ ми дійшли висновку, що такий комплекс відхилень за якістю має одне пояснення – у заводське дизельне пальне додають газовий конденсат українських родовищ”, – розповів Куюн.

За його словами, про таку практику відомо давно, але зараз вона стає масовою. Зокрема, нещодавно про суттєві відхилення якості палива в мережах дискаунтерів повідомив Інститут споживчих експертиз.

За результатами жовтневої перевірки у мережах “БРСМ-Нафта”, Motto, Brent Oil і дніпропетровського “Циклону” було виявлено знижене октанове число, перевищення вмісту сірки й бензолу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Експерти пояснили, чому краще не залишати каміння у протекторі коліс

Багато хто зауважує, що в протектор шин у процесі експлуатації забиваються камені, як зовсім дрібні,…

20.03.2025

Mercedes-AMG відкликає гібридні моделі через ризик втрати потужності

Компанія Mercedes-Benz ініціювала відгук гібридних автомобілів AMG , оснащених системою E Performance , через програмну…

20.03.2025

В Україні введуть вікові обмеження для отримання водійських прав

В Україні водійське посвідчення можна отримати лише після досягнення встановленого віку, який залежить від категорії…

20.03.2025

Чим загрожує запотівання фар і чому не варто це ігнорувати

Конденсат усередині автомобільних фар – поширена проблема, з якою автовласники особливо часто стикаються у міжсезоння.…

20.03.2025

Україна знизила штрафи за порушення ПДР: що змінилось

Водії в Україні можуть значно зекономити на штрафах за порушення ПДР, сплативши їх упродовж десяти…

20.03.2025

Новий кросовер Volvo EX30 Cross Country, якому не потрібен бензин, коштуватиме менше $14 000

Новий кросовер Volvo EX30 Cross Country, який збирають у Китаї, буде випущений цього літа. Очікується,…

20.03.2025