МВС спростувало міфи про радари TruCam

0
1175

Вимірювання швидкості за допомогою пристрою TruCam вже давно не новинка на дорогах України. Однак, міфі та чутки про дане пристрій все ще розповсюджуються країною.
Давайте припинимо вірити у чуйності, довірятимемо лише фактам!

Чутки 1. Поліцейські за допомогою ефекту косинуса та поправного коефіцієнта впливають на точність вимірювання.

Факт:
Щоб усунути можливість зловживання та автоматизувати процес було обновлено програмне забезпечення TruCAM і поліцейський вже не має можливості вносити зміни до налаштувань поправочного коефіцієнта. Прилад самостійно та автоматично визначає поправний коефіцієнт (відстань до дороги).

Чутки 2. TruCam не сертифікований

Факт:
Даний прилад отримав сертифікат затвердження типу засобів вимірювальної техніки від 29.08.2012 № UA-MI/1-2903-2012. Відповідно, на підставі позитивних результатів державних приймальних випробувань, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України затверджено тип вимірювальної техніки «Вимірювач швидкості автотранспортних засобів лазерний LTI 20/20 TruCAM», який був зареєстрований у державному реєстрі засобів вимірювальної техніки за номером У3197-12.
Чинним законодавством не передбачено повторного проходження даної процедури для приладів, які вже були завезені на територію України та введені в експлуатацію.
Крім того, така процедура як «сертифікація» взагалі вже не міститься в нормах чинного законодавства України.

Чутки 3. TruCam не пройшов повірку.

Факт:
Всі використовувані прилади пройшли повірку.
Міжповірочний інтервал для TruCAM визначено Переліком засобів вимірювальної техніки, типи яких затверджені на підставі результатів державних приймальних та контрольних випробувань та міжнародних договорів України затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України 05.04.2012 N 437 і становить 1 рік.
Проведення повірки передбачено Порядком проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України від 08.02.2016 № 193.

Чутки 4. Патрульні будуть ховатись у кущах і повернення ДАІ!!!

Факт:
Всі прилади використовуються максимально відкрито:
— Опубліковано картку, з нанесенням ділянок використання;
— стоять попереджувальні знаки;
— Стоїть службовий автомобіль на синіх проблискових маячках.

Переходьте на бік фактів, це просто і приємно!
PS Фіксація порушень встановлених обмежень швидкості руху за допомогою приладів TruCAM здійснюється відповідно до підходів, опублікованих на сайті патрульної поліції, а саме :
— на офіційному сайті патрульної поліції публікується карта з нанесенням ділянок використання приладів;
— інформування водіїв транспортних засобів щодо наближення до ділянки автомобільної дороги, на якій здійснюється контроль швидкісного режиму, реалізується шляхом встановлення інформаційно-указівних дорожніх знаків 5.70 «Фото-, відеофіксування порушень Правил дорожнього руху»;
— під час контролю швидкісного режиму транспортних засобів автопатрулями застосовуються проблискові маячки синього кольору з метою здійснення превентивних заходів із запобігання правопорушенням у сфері безпеки дорожнього руху.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.