Українським водіям доведеться складати іспит кожні два роки

0
1559

В Україні змінять формат водійських прав та оновлять механізм проходження іспиту на отримання посвідчення водія. Кабінет міністрів України підготував постанову, згідно з якою до прав водія буде внесено додаткові позначення, повідомляє Avtosota.

За повідомленням віце-прем’єр-міністра Ольги Стефанішиної, оновлені правила покликані покращити зручність та доступність проходження іспиту на отримання прав водія. Крім того, нововведення сприяє більш якісній процедурі оцінки водія та більш досконалому підвищенню кваліфікації.

У правах водія з’являться нові спеціальні коди, що визначають додаткову інформацію щодо власника та транспортного засобу:

• Коди, що позначають обмеження, серед яких керування транспортними засобами у певну годину, з обмеженою граничною швидкістю або ін.
• Особливості в управлінні транспортного засобу, наприклад: змінена система управління акселератором, трансмісією, гальмівною системою, рульовим управлінням або ін.
• Медичні показання водія, наприклад: наявність окулярів або контактних лінз, наявність слухового апарату, протеза кінцівки або ін.
• Адміністративні аспекти.

Зараз читають  Українці не можуть зареєструвати пригнані з Європи авто

Серед нових кодів можна виділити такі:

• Дозволена маса причепа ТЗ понад 3500 кг (категорія “BE”)
• Управління транспортного засобу лише без пасажирів.
• Управління транспортним засобом лише у місті чи регіоні за місцем проживання, або у певному радіусі (км) від місця проживання.
• Управління транспортним засобом без причепа.

Тепер, якщо людина складає іспит на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач, то права буде занесено відповідний код. Таким чином, водій зможе керувати ТЗ тільки з АКПП.

Що ж до самого теоретичного іспиту знання правил дорожнього руху, він буде дійсний протягом двох років. А якщо до прав заноситься одночасно дві категорії, то іспит потрібно складати з вищої з них.

Раніше також повідомлялося, що в Україні дозволено проводити теоретичні заняття з підготовки водіїв у режимі онлайн, а саме посвідчення водія можна отримати поштою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.