Новини

Що продають українські АЗС замість А-95: результати дослідження

Share

Фахівці столичного Інституту споживчих експертиз здійснили дослідження бензину А-95. Виявилось, що не всі продавці пропонують споживачам якісне паливо.

Опубліковані результати експертизи показали, що 25% проб бензину А-95 не відповідають вимогам ДСТУ. Експерти ринку ПММ фіксують збільшення ввезення в країну компонентів для виробництва контрафактного бензину. Підпільні міні-заводи з переробки нафти зараз ударно працюють, постачаючи свою “продукцію” по всій країні, і зупинкою їхньої роботи відповідні органи особливо не морочаться.

Раніше фахівці столичного Інституту споживчих експертиз фіксували порушення у зразках палива в основному у так званих дискаунтерів, які продають паливо на гривню-дві нижче за інші. У нинішньому дослідженні бензину А-95 експерти приділили саме їм максимальну увагу, і воно показало, що дискаунтер відрізняється, і все залежить не від форми продажів, а швидше від совісті та жадібності продавців.

На цей раз під приціл перевіряючих потрапила велика кількість регіональних мереж, а також основні всеукраїнські продавці палива. У цьому дослідженні були відібрані зразки 14 мереж – WOG , ОККО, SHELL , ZOG , KLO , PRIME , БРСМ-нафта, Avantage 7, BVS , CHIPO , Brent Oil , МОТТО, і для контрасту дві не мережеві АЗС Kraft і Ци області.

Як завжди, експерти розділили результати, отримані в лабораторії на зони – зелену, синю та червону. У першу потрапили мережі, результати яких відповідали всім нормативам та мали “запас міцності” за якістю, синю – АЗС, паливо яких не мало порушень за вимогами профільного ДСТУ, та червону – мережі, паливо в яких виявилося не кондиційним, тобто мало відхилення в якісних показників.

Проби були відправлені до сертифікованої лабораторії, де їх досліджували на відповідність до нормативів профільного ДСТУ 7687:2015 (бензин А-95-Євро5). Зразки були перевірені за основними параметрами – октанове число, вміст сірки, та об’ємні частини ароматичних вуглеводнів та бензолу. Всі перераховані вище показники повинні бути в рамках допусків ДСТУ, інакше воно може завдати шкоди і автомобілю, і екології – фактично повітрі, яким ми в результаті дихаємо.

Зелена зона

Зелена зона порадувала 4 учасниками – WOG, ОККО, ZOG та PRIME. Насамперед було перевірено найголовніший для роботи двигуна параметр – октанове число. Норматив встановлено на рівні не нижче 95 одиниць. Всі зразки показали хороший результат – “запас” був у всіх. Найбільший виявлений у WOG (95,6 од.). Їхні колеги лише на одну десяту не досягли лідера – ZOG (95,5 од.). По три десяті вище нормативу виявлено у ОККО та PRIME.

Далі подивилися на вміст сірки, одним із найважливіших показників, який безпосередньо є показником довгого “життя” двигуна. Тут запас виявився не таким великим, але все паливо відповідало нормативам Євро 5. Мінімальне значення виявлено у бензині А-95, придбаному у запорізькій мережі ZOG (7 мг/кг), трохи більше у WOG (8 мг/кг). Що стосується вмісту ароматичних вуглеводнів, то у всіх учасників значення – у межах норми.

Ще один важливий показник – вміст бензолу. Цього токсичного речовини в бензині має бути, якнайменше, оскільки збільшення його кількості прямо впливає на зменшення ресурсу двигуна. Результат – на “відмінно”. Найменша кількість – у PRIME (0,33% при нормі не вище 1%), також мінімальні значення виявлено у WOG та ОККО.

Синя зона

Паливо, придбане на АЗС Avantage 7, SHELL, KLO, BVS, CHIPO та Kraft потрапили у синю зону. Бензин А-95, який реалізується тут, відповідав усім вимогам ДСТУ, але за деякими параметрами не дотягнув до “запасу”. Слід зазначити, що за октановим числом бензини Avantage 7, BVS, CHIPO та Kraft показали запас на рівні “зеленої” зони, в районі 6-7 десятих одиниці.

Червона зона

На жаль, у червоній зоні 4 зразки – і ще сумніше, що це “знайомі всі обличча”. Бензин А-95 не відповідав ДСТУ у мереж БРСМ-нафта, МОТТО, Brent Oil та “бочки” Циклон. У перших трьох зразків було виявлено нестачу “октану” – БРСМ-нафта (93,3 од.), МОТТО (92,4 од.), Brent Oil (92,4 од.). Тобто по суті тут продають “дев’яносто другий” за ціною 95-го. Це є серйозним порушенням, оскільки двигуни сучасних автомобілів чітко налаштовані на відповідний рівень октанового числа. Заправка бензином зі зниженим числом, як мінімум, збільшить витрату палива і зменшить потужність двигуна, а як максимум може призвести до поломки паливної апаратури.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: пальне

Останні записи

Українці все менше цікавляться новими бензиновими авто

Бензинові машини все ще тримаються на вершині серед нових авто, але їхня популярність повільно спадає.…

18.12.2024

BMW представить революційний інтерфейс для Neue Klasse на CES у Лас-Вегасі

BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…

18.12.2024

Honda відкриває завод водневих технологій у Японії

Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…

18.12.2024

В Україні зростуть ціни на автострахування з 1 січня 2025 року

З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…

18.12.2024

Названо всі новинки Kia на 2025 рік: від Sportage до сімейних моделей

2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…

18.12.2024

Новий автомобіль Huawei з бензиновим двигуном стане конкурентом BMW X6

Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…

18.12.2024