Стало відомо, чи діють українські водійські права за кордоном

Українські водійські права є дійсними в більшості європейських країн.

0
451

У багатьох європейських країнах водійські права українського зразка є дієвими. Це стосується пластикової карти або ламінованого документа, але не “книжечок” радянського типу, передає  “Обозреватель”. 

Відзначається, що українське водійське посвідчення відповідає вимогам Віденської конвенції про дорожній рух, тому використання документа законно в країнах-підписантів.

Його дія також поширюється на держави, які підписали Женевську конвенцію, але є нюанс. У цих країнах можуть знадобитися не тільки національні, але і міжнародні права. Останній документ можна отримати в сервісних центрах МВС.

Міжнародне посвідчення водія або МВУ (англ. International Driving Permit, IDP) – документ, який підтверджує право на керування транспортними засобами за межами країни, де він виданий. МВУ можна назвати офіційним багатомовним перекладом національних прав, який використовується тільки разом з ними.

Порядок отримання МВУ

Міжнародне посвідчення водія видається на підставі національного посвідчення водія в територіальних сервісних центрах МВС. Термін дії міжнародного посвідчення водія – 3 роки, але не більше терміну дії національного посвідчення водія.

Для отримання (обміну) МПО необхідно: пред’явити:

  • оригінал і копію національного посвідчення водія;
  • паспорт громадянина України;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • фотографія розміром 3,5х4,5 см на матовому папері;
  • платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.

Якщо ж ви їдете в країну, яка не підписала Віденську або Женевську конвенцію про дорожній рух, то від водіння авто в цій країні доведеться відмовитися. Якщо ви відправляєтеся в таку країну не на відпочинок, а на тривалий термін, доведеться отримувати права місцевого зразка.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.