Чехія буде боротися з забороною на ДВЗ в ЄС

Прем'єр-міністр заявив, що його країна не прийме таке обмеження.

0
42

Європейська комісія, мабуть, як і раніше зіткнеться з безліччю перешкод у своїй спробі заборонити продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в ЄС після 2035 року. Пропозиція Брюсселя вже викликало розбіжності серед країн-членів, і Чехія оголосила, що буде боротися з таким рішенням.

«Ми не приймемо заборони на продаж автомобілів, що працюють на викопному паливі. Це неможливо. Ми не можемо нав’язувати нашій країні те, що винайшли зелені фанатики в Європейському парламенті », – цитує слова прем’єр-міністра Чехії Андрія Бабіша Automotive News Europe.

Прем’єр-міністр був непохитний у тому, що метою його уряду є захист національних інтересів. Серед них – автомобільна промисловість, яка є одним з наріжних каменів чеської економіки, виробляючи близько 1/3 валового внутрішнього продукту. В основному це пов’язано з компанією Skoda, яка входить до складу VW Group і має в країні три заводи з виробництва автомобілів і двигунів.

Крім того, у Чехії є заводи Toyota в Колине і Hyundai в Ношовіцах, що виробляють близько 1,44 мільйона нових автомобілів в рік. 85% з них вивозиться за кордон, тому реакція Бабіша цілком логічна, оскільки автомобільний сектор має стратегічне значення для економіки країни.

Вирішення цього питання очікується в наступному році, коли Чехія стане головою ЄС. Однак до цього прем’єр-міністр повинен перемогти на наступних парламентських виборах, які призначені на 8 і 9 жовтня. Бабіш вже заявив, що якщо це станеться, заборона на продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння стане однією з основних тем, які його країна буде піднімати.

Читайте також  Україну заполонили б/у автомобілі: встановлено рекорд

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.