Головна Новини Коли пішохід не має переваги на переході: що потрібно знати водіям

Коли пішохід не має переваги на переході: що потрібно знати водіям

0
2476

Водії вже звикли, що пішохід може вибігти на пішохідний перехід, навіть якщо автомобіль за метр до перетину «зебри». Іноді, вибігаючи на дорогу, пішохід навіть не дивиться в бік автомобіля. А часто ще й розмовляє по телефону.

Однак, пішохід при виході на пішохідний перехід повинен керуватися не тільки власним розсудом. Він повинен діяти відповідно до правил дорожнього руху, пише newsyou.info .

Так, згідно з пунктом 4.7 ПДР пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах. У тому числі підземних і надземних. А в разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Згідно з пунктом 4.14 ПДР пішоходам забороняється, зокрема, виходити на проїжджу частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід.

При цьому, згідно з 1.10 ПДР небезпеку для руху це, зокрема, поява рухомого об’єкта, який наближається до смуги руху транспортного засобу чи перетинає її. Даний перелік не є вичерпним.

Пунктом 4.16 ПДР надано право пішоходу на перевагу під час переходу проїзної частини, позначеної нерегульованими пішохідними переходами.

Разом з тим згідно з пунктом 18.1 ПДР водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.

Зараз читають  У ВРУ зареєстрували 2 нові «автомобільні» законопроекти: що пропонують

Третій апеляційний суд у справі №389 / 752/21 прийшов до висновку, що вимога пункту 18.1 ПДР передбачає, що на нерегульованих пішохідних переходах пішоходи мають перевагу в русі перед транспортними засобами з моменту, коли вони ступили на перехід.

Також суд зазначив, що забороняється здійснювати об’їзд пішохода, що знаходиться на пішохідному переході незалежно від відстані між ним і транспортним засобом. А також збільшувати швидкість з метою “проскочити” перед пішоходом, який ступив на нерегульований пішохідний перехід.

Отже, аналізуючи правила в цій частині, суд поклав в основу надання водієм переваги пішоходу – факт знаходження пішохода на «зебрі» ( «коли ступив на перехід”).

Таким чином, якщо пішохід ще знаходиться на тротуарі, а до пішохідного переходу наближається автомобіль, то пішоходу відповідно до п.4.14 ПДР забороняється виходити, а тим більше вибігати на такий пішохідний перехід.

Зазначені висновки додатково підтверджуються частиною 1 статті 127 КУпАП, яка передбачає накладення на пішоходів штрафу в розмірі 255 грн за «перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.