Електромобілі майже повністю «окупували» Норвегію

Їх ринкова частка в серпні досягла 72%.

0
713

У серпні норвезький ринок нових автомобілів встановив черговий рекорд. За даними InsideEVs, частка повністю електрифікованих автомобілів досягла 71,9%. Якщо до них додати гібриди, які заряджаються від мережі (їх уже 15,8%), то досягається частка 87,7%.

Високі темпи електрифікації в основному пояснюються політикою місцевої влади. Наприклад, власники електромобілів звільняються від сплати різних податків і зборів. Крім того, стандарти в Норвегії – одні з найвищих в світі, а у жителів висока купівельна спроможність.

За даними InsideEVs, в серпні в скандинавській країні було продано 16 427 нових автомобілів, з яких 14 110 були електромобілями і гібридами PHEV. Таким чином, ці два типи приводу знаходяться на межі повного витіснення з ринку як машин з бензиновими і дизельними двигунами, так і стандартних гібридів.

Найбільш продаваною моделлю в країні минулого місяця була Tesla Model Y (1309 одиниць), за нею слідували Ford Mustang Mach-E (907), Volkswagen ID.4 (861), Tesla Model 3 (774) і Volkswagen ID. 3 (649).).

Крім серйозних субсидій і преференцій, що роблять невигідним придбання моделей з двигуном внутрішнього згоряння, важливу роль в покупці електромобілів грає те, що ціна на електроенергію в Норвегії невисока (використані поновлювані джерела енергії мають низьку вартість).

Статистика показує, що середня ціна електромобіля в Європі в 2012 році становила 33 292 євро, а в 2020 році вона зросла до 42 568 евро. Наприклад, у Великобританії ціни на електромобілі за цей період підскочили на 52%, а в Нідерландах – на 52%. Однак Норвегія відрізняється від інших країн тим, що різниця між ціною на електромобіль і автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння становить всього 8 500 євро.

Читайте також  Радари TruCAM в Україні — на яких дорогах вони розташовані

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.