Головна Новини Авто з ЄС можуть подорожчати

Авто з ЄС можуть подорожчати

0
301

У кранах Європейського Союзу спостерігається спад продажів нових авто. Окрім того, європейці відмовляються від громадського транспорту через загрозу зараження COVID-19. Попит на доступні вживані авто росте, що позначається і на цінах.

У Німеччині протягом липня продали на 25% менше нових автомобілів, ніж у цей же місяць 2020 року. Спеціалісти Інституту досліджень авторинку вважають, що це може призвести до подорожчання автомобілів в України.

Що там у сусідів

Як повідомляє autonews.com, у липні в Німеччині продано 236 тисяч нових легковиків. Це досить низький показник для найбільшого в Європейському союзі автомобільного ринку. Така ситуація склалася через проблеми у постачанні комплектуючих для виготовлення автомобілів. Зокрема, мікропроцесорів та акумуляторів, які автоконцерни для здешевлення кінцевої вартості машини закуповують у країнах Азії.

У Польщі також зафіксований спад продажів нових машин на 10%, якщо порівнювати з липнем 2020 року, повідомляє samar.pl. Загалом протягом липня поляки придбали майже 39 тисяч нових легковиків. Звісно, це вплинуло і на імпорт та продажі вживаних авто. Адже щоб автомобіль з’явився на вторинному ринку, тобто його продавали вживаним, потрібно поміняти його на нову машину. Немає продажів нових авто — зменшується продаж вживаних. Оскільки попит на автомобілі не зменшується, а їх кількість на ринку недостатня — зростає ціна.

За інформацією AAA AUTO, в липні у Польщі з’явилося 204,5 тисячі оголошень продажу автомобілів. Це на 15,6 тисяч менше, ніж в червні. Ринок вживаних авто у Польщі йде на спад, а середня ціна вживаних авто зростає. Сьогодні вона становить 20 900 польських злотих (близько $5375).

Як звітує samar.pl, у липні в Польщі зафіксували найнижчу місячну кількість імпортованих вживаних авто з інших країн від 2014 року — 82,5 тисяч. Загальна тенденція європейського авторинку в липні — спад продажів як нових, так і вживаних авто.

А що в Україні?

У липні зафіксовано аж два рекорди авторинку: найбільше імпортованих авто за місяць від лютого 2019 року, та нових від січня 2014. Більше, ніж 90% автомобільного ринку України становлять продажі вживаних авто.

Зараз читають  З ЗСУ звернулися до автомобілістів - деталі

Рівень автомобілізації в Україні більше, ніж удвічі менший за середньоєвропейський: 250 авто на 1000 осіб проти 600 машин на тисячу населення у країнах Союзу;

В Україні не виготовляють достатньої кількості автомобілів. У липні таких машин було лише трохи більше 1000. Усі — методом SKD;

Через низький рівень економіки, в українців низька купівельна спроможність. Як дослідили експерти Інституту досліджень авторинку, 60% продажів в Україні — це вживані авто вартістю 2-10 тисяч доларів;

Автомобілів на внутрішньому ринку не вистачає, існує дефіцит. Попит задовольняють імпортом вживаних авто з-за кордону.

У липні імпорт легковиків з пробігом склав 40% від загальної кількості придбаних авто протягом місяця. У аналітиці вторинного авторинку експерти довели, що зі збільшенням імпорту зростає і кількість внутрішніх продажів. Український авторинок та ціни на ньому залежать від ввезення вживаних авто з-за кордону.

То що може відбутися?

Авто з пробігом в країнах Союзу можуть подорожчати. Нових авто заводи виготовлять менше, отже і менше машин потрапить на вторинний ринок. Попит на купівлю машин залишиться на тому ж рівні, оскільки існує потреба в мобільності. В умовах пандемії COVID-19 бажання пересуватися індивідуально, а не громадському транспорті, навпаки може зростати. Більше європейців надаватимуть перевагу купівлі саме вживаного авто.

Автомобілів для експорту в Україну може стати менше. А отже зростатиме їх ціна. Щоб здешевити вартість авто в Україні, “в хід” можуть піти автомобілі з великими пробігами чи прихованими дефектами технічного стану. Наприклад, постраждалі від нещодавніх повеней в Європі.

Так тимчасова зупинка автомобілебудівних заводів в світі та пандемія COVID-19 може призвести до подорожчання вживаних автомобілів в Україні та погіршення якості машин, які ввозитимуть.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.