Як розмитнити автомобіль в Україні в 2021 році

0
1345

Поняття «розмитнення авто» у більшості асоціюється з великими сумами податків і постійними змінами в законодавстві. Ставки акцизів і мит регулярно змінюються і навіть ПДВ то вводиться, то відміняється, як у випадку з електромобілями.

25 листопада 2018 року набрав чинності Закон 8487, який фактично дозволив ввезення іномарок з нормами екологічності Євро-4 і нижче. Крім цього в десятки разів були знижені ставки акцизу на легкові автомобілі. Однак додався і «коефіцієнт віку». Ставка акцизу множиться на вік автомобіля. Також депутати повернули і акциз на електромобілі, який тепер розраховується виходячи з ємності батареї в кВт годинах.

Отже, які податки реально діють зараз при розмитненні авто?

Ввізне мито. Ставка мита на більшість ввезених ТЗ становить 10% від сумарної митної вартості автомобіля, за винятком дизельних автобусів для перевезення більше 10 осіб з об’ємом двигуна більше 5 літрів (ставка 20%), ТЗ з електродвигуном (0%), а також нових легкових автомобілів з об’ємом двигуна понад 3 літра (6%). Ставки визначені «Митним тарифом України».

Читайте також  В Україні можуть змінити правила розмитнення автомобілів

Акцизний збір. Нараховується по-різному для різних типів транспортних засобів. У більшості випадків залежить від віку авто, типу палива, об’єму або потужності двигуна.

ПДВ. 20% від суми митної вартості, ввізного мита та акцизного податку. З 2018 року ПДВ не поширюється на електромобілі

Також варто не забувати, що автомобілі вартістю понад 375 мінімальних зарплат, а це – 2437500 гривень і молодше 5 років в 2021 році чекає Транспортний податок 25000 грн в рік. Приблизно розрахувати вартість конкретного автомобіля можна за допомогою калькулятора на сторінці Міністерства.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.