Від чого залежить термін служби батареї електромобіля: подробиці

Як далеко можна проїхати на машині на одній зарядці, залежить від того, як часто акумулятори проходять повний цикл зарядки.

0
36

Продажі електромобілів в світі ростуть, але у користувачів залишається багато питань на тему батарей і особливостей їх експлуатації. Марка MG вирішила прояснити ситуацію в цій темі, – повідомляє « Аutoua.net ».

Чіткої відповіді про термін служби батареї електромобіля не існує. Це пов’язано з тим, що протягом терміну служби електромобіля на нього впливають безліч чинників. Крім того, акумулятори різних моделей і виробників сильно відрізняються між собою. Однак, як розповіла MG, існують доведені факти, якими можна оперувати перед тим як пересісти з машини з ДВС на «електричку».

Так, заряд, який може утримувати літій-іонна батарея електромобіля і, отже, то, як далеко можна проїхати на машині на одній зарядці, залежить від того, як часто акумулятори проходять повний цикл зарядки. А також від того, як часто розряджений блок знову повністю заряджається.

Якою мірою це впливає на втрату ємності акумуляторів, залежить від пробігу електромобіля і від частоти зарядки, але ніяк не пов’язане з віком машини. Теоретично акумулятор електромобіля віком 10 років може залишатися в набагато кращому стані, ніж у електромобіля п’ятирічного віку, який інтенсивно використовувався.

MG Marvel R ElectricMG Marvel R Electric – новий електрокроссовер з запасом ходу до 402 км. Представлений в задньо-і повнопривідних версіях за вартістю від 40 до 50 тисяч євро. Європейський старт продажів намічений на осінь 2021 року.

Існує кілька способів, що допомагають збільшити термін служби батареї. Перший – не використовувати всі кількість енергії, тим самим скоротити кількість циклів, через які проходять акумулятори. Рекомендується підтримувати рівень заряду від 20 до 80%.

Другий – не допускати повної розрядки. Якщо ви не збираєтеся використовувати автомобіль протягом декількох тижнів, наприклад, у відпустці, переконайтеся, що акумулятор заряджений хоча б наполовину.

Поширена думка, що часта зарядка на «швидких» станціях постійного струму шкідлива для акумуляторів, однак експерти MG стверджують, що це помилка. Під час зарядки система постійно контролює параметри струму і при необхідності, наприклад, в разі підвищення температури батареї автоматично знижує швидкість зарядки.

MG ZS EVMG ZS EV – електричний кросовер B-класу з запасом ходу 263 км (WLTP). Представлений в Європі восени 2020 року. Вартість – від 31 тис. Євро.

В електромобілях MG використовуються тягові батареї найбільшого китайського виробника літій-іонних акумуляторів CATL. Для їх розробки і виробництва SAIC Motor (володіє брендом MG) і CATL створили в 2017 році спільне виробництво.

MG також похвалилася, що починаючи з 2021 року подає на всі свої електромобілі заводську гарантію 7 років або 150 000 км пробігу (раніше було 5 років). Гарантія поширюється на весь автомобіль, включаючи компоненти електроприводу і літій-іонну батарею.

Зараз читають  Українцям допоможуть купувати електромобілі: що вигадала влада

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.