Новини

Імпорт скрапленого газу в Україну скоротився на 10%: чекаємо зростання цін

Share

Постачання автогазу за 25 днів липня склали 102 тис. т, що менше від обсягів аналогічного періоду червня на 12 тис. т.

Основним чинником стало зниження постачань найбільших російських виробників. Зокрема, спостерігається затримка відвантажень ресурсів “Роснафти”: за звітний період імпортовано 15,2 тис. т, що вдвічі менше від плану постачань. За словами трейдерів, анонсовані на липень 37 тис. т буде постачено в Україну, однак частково вони перейдуть на серпень.

Нагадаємо, що Socar New Energy з липня почав постачання СВГ “Роснафти” за довгими договорами. Загалом було продано 37 тис. т/міс. з премією $25/т до середньомісячного значення котирування Argus daf Brest. Варто відзначити, що нещодавно список імпортерів ресурсу “Роснафти” поповнила компанія “Маддокс-Україна”, яка виходить у гуртовий сектор внутрішнього ринку.

Постачання другого великого виробника – “Лукойла” – скоротилися на 29% і склали 10,7 тис. т через збій постачань ШФЛУ на Пермський НПЗ. За інформацією enkorr, зниження постачань у липні не буде компенсовано, а ясності щодо серпневих відвантажень поки немає.

Водночас зросли закупівлі спотового ресурсу в РФ. Так, за звітний період було імпортовано 6,2 тис. т СВГ “ІНК”. Основний одержувач – “Євромін Енерджі” (4 тис. т), 1,6 тис. т ресурсу оформив “Західекотоп” і 0,6 тис. т – “Укрдніпрогаз”. Збереглися постачання “Омського каучуку” – 4,5 тис. т (+ 7%). Також збільшилися і спотові постачання з перевалок “Газенергомережі” в два рази – до 3,2 тис. т.

Імпорт казахстанського ресурсу скоротився на 9% і склав 34 тис. т. Відвантаження “ТШО” скоротилися на 2,5%, склавши 31,5 тис. т. Спотові постачання від інших постачальників з Казахстану склали 2,5 тис. т.

Імпорт з Білорусі знизився на 28% і склав 13,7 тис. т. “Білоруснафта” скоротила обсяги відвантажень на третину – до 7 тис. т. Обсяги БНК у липні склали 3,5 тис. т (+17%). Крім пропан-бутанової фракції, в липні з Мозирського НПЗ також було постачено 700 т бутан-бутиленової фракції.

Постачання автотранспортом через західний кордон скоротилися на 40% і склали 7 тис. т. Крім того, 550 т бутан-бутенової фракції виробництва чеського Unipetrol RPA залізничним транспортом імпортувала “Надєжда”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Geely показала бюджетний електрокросовер із запасом ходу до 2000 км. (фото)

Китайський автовиробник Geely показав фотографії нового електрокросоверу Galaxy E5. Це перший повністю електричний автомобіль у…

09.05.2024

Чому компанія Ford передумала повністю переходити на лише електромобілі

У лютому 2021 року Ford оголосив про свої плани продавати в Європі лише електричні автомобілі…

09.05.2024

Дослідження: автолюбителі стали купувати дешевші машини

Споживачі стурбовані станом економіки, який, на їхню думку, може вплинути на їхні плани щодо купівлі…

09.05.2024

В основу нових автомобілів Toyota ляже платформа BYD

Японський автогігант Toyota планує запустити дві-три нові моделі гібридних електромобілів (PHEV) в Китаї протягом наступних…

09.05.2024

Новий плагін-гібридний наступник Lamborghini Huracan вже на вулицях

У серпні Lamborghini представить свій новий гібридний суперкар Temerario, довгоочікуваного конкурента Ferrari 296 GTB. Новий…

09.05.2024

Водіїв штрафуватимуть за новими правилами: можна легко втратити права

Після тривалої перерви Україна вирішила повернутися до ідеї штрафів для водіїв. Ця система вже була…

09.05.2024