В Україні з’явилося нове шахрайство з розмитненням «євроблях»

0
680

В Україні при розмитненні автомобілів на єврономерах (т.зв. «євроблях») виникла проблема з власниками авто, які «скидали» термін перебування авто в країні, виїжджаючи та в’їжджаючи через КПП на російському кордоні. Близько 150 тисяч осіб не можуть розмитнити свої автомобілі. Ця ситуація вже опинилася в полі зору шахраїв.

Про це повідомляє UBR.

Видання повідомило, що на митних пунктах Одеської та Чернігівської областей з’явилися шахраї, які пропонують «обнулити» факт такого перезаїзду і розмитнити автомобіль. Перша процедура коштує 300 доларів США, друга-250 доларів. Схема будується на те, що авто робить перезаїзд в митному пункті та потім проходить розмитнення в Одеській або Чернігівській області. Шахраї запевняють, що історія з перезаїздом з Росії «зникає» з поля зору митниці, тобто все легально.

Однак на митниці говорять зовсім інше – такі дії абсолютно незаконні. Нічого нікуди не зникає і таким водіям відповідно до ст.485 МКУ загрожує штраф у 5-6 тисяч доларів. Йдеться про незаконне використання пільг, оскільки автомобіль, який заїхав з боку РФ, не має права на пільги та не може в’їжджати назад. Таким чином, в наявності порушення законодавства.

Зараз читають  Прав позбавлятимуть без суду: що зміниться для водіїв за системи штрафних балів

«Проконсультувавшись з митними органами, ми отримали однозначну відповідь, що пільги мають відношення тільки до процедур розмитнення за митною декларацією ІМ40АА (стандартною) і МД-1, коли людина виїжджає за межі митної території без подальшого митного оформлення. Але не поширюються на автомобілі, які зробили перезаїзди на митних постах, які межують з РФ» – пояснили юристи.

Тобто це означає, що такі автомобілі навіть покинути територію України на законних підставах не можуть, не кажучи вже про зворотний в’їзд і подальше розмитнення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.