Головна Новини Верховна Рада дозволила ввозити неіснуючі газові автомобілі без ПДВ

Верховна Рада дозволила ввозити неіснуючі газові автомобілі без ПДВ

0
549

Нововведення стосується лише нових авто, які працюють виключно на стисненому природному газі – метані або біогазі.

Верховна Рада ухвалила законопроекти №3477 і №3476, які передбачають звільнення від оподаткування ввезення електромобілів і комплектуючих до них. Крім електромобілів, пільги торкнуться і авто на газу.

До другого читання в проєкт закону були внесені поправки, згідно з якими до 1 січня 2026 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України нових транспортних засобів (у тому числі вироблених в Україні), оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі, що класифікуються в товарній підпозиції 8701 20, товарних позиціях 8703, 8704 згідно з УКТ ЗЕД”.

Наразі незрозуміло, для кого буде застосовуватись ця норма закону, адже вказані в Законі транспортні засоби (трактори, легкові авто та вантажівки), які можуть працювати на метані, конструктивно бі-паливні. Тобто працюють і на метані, а на бензині (трактори – на метані та дизелі). Виходячи з чіткої норми закону про “виключну” роботу на стисненому газі, будь-які авто, які нині випускаються як “газові”, не можуть бути звільненими від ПДВ.

Зараз читають  В Україні встановлено рекорд зі споживання бензину

Інші “газові” авто – Hyundai Sonata LPI та її брат KIA K5 (Optima) LPI привозять в Україну вживаними. До того ж ці авто працюють не на метані, а на пропан-бутані.

Можливо ця норма закону відкрила б шлях для пільгового ввозу, наприклад, Škoda Octavia G-TEC та інших легкових авто з заводськими метановими установками. Але і у них є бензиновий бак, а у законі йде мова про виключно газові авто.

Певно, варто дочекатись роз’яснення цих нововведень від контролюючих органів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.