В Україні планують повернути обов’язковий техогляд: кого торкнеться

0
70

В Україні планують повернути обов’язковий технічний огляд для легкових автомобілів, відповідний законопроект оприлюднений і доступний для обговорення громадськості ще в квітні поточного року, передає ukrainianwall.com .

Як відомо, зараз техогляд для приватних автомобілів є необов’язковим, його скасували в 2011 році. Періодичний огляд на технічну справність проходять тільки комерційні транспортні засоби, такі як автобуси, вантажівки і таксі.

За словами глави міністерства інфраструктури, в нашій країні взяла на себе зобов’язання повернути техогляд для всіх автовласників, відповідно до вимог Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами.

Згідно з текстом документа, в Україні з 2022 року буде введено періодичне тестування на придатність всіх транспортних засобів, що беруть участь у дорожньому русі. Чи не будуть проходити техогляд тільки нові автомобілі.

Легкові машини і вантажівки до 3,5 тонни включно, колісні трактори – після 4 років експлуатації або виготовлення, надалі кожні 2 роки;

Таксі, вантажівки з масою понад 3,5 тонни, будинки на колесах з максимальною масою понад 3,5 тонни, спецтранспорт – щорічно, через 1 рік від дати виготовлення;

Автобуси, які мають більше 8 сидячих місць, крім сидіння водія, і транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, – через 1 рік від дати виготовлення, і кожні шість місяців;

Мототранспорт з об’ємом двигуна від 125 куб. см і більше або електродвигуна потужністю 4 кВт і більше, – через 2 роки від дати виготовлення, у подальшому кожні 2 роки.

Крім того, обов’язковий технічний контроль, незалежно від дати його останнього проведення, здійснюється, якщо авто переоформлюють на нового власника на це дається десятиденний термін від дати проведення перереєстрації ТЗ.

У міністерстві зазначають, що процес проходження техогляду буде займати близько години:

  • для прицепов – 35-40 минут;
  • для легкових автомобілів – до 45 хвилин;
  • для грузовиков – до 65 минут;
  • для автобусов – 50-65 минут.
Зараз читають  У серійного порушника ПДР забрали автомобіль: наїздив на понад 24 000 грн штрафів

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.