В Україні різко збільшилась ціна автомобільного газу

0
313

Котирування СВГ на українському кордоні, до яких прив’язано ціни більшості імпортних контрактів, різко зросли всупереч тенденціям ринку.

Так, 16 червня ціновий індекс Argus daf Ukraine виріс на $22/т, до $520/т. При цьому його максимальне значення досягло $544/т, що в перерахунку на базис FCA Полтава становить близько 22 600 грн/т, і перевищує реальні ринкові ціни на 1000-1300 грн/т.

Опитані трейдери не можуть пояснити динаміку об’єктивними чинниками. “За надлишку ресурсу на ринку і тривалого зниження цін на аукціонах незрозуміло, звідки беруться такі передумови для зростання котирувань. Виходить, що хтось узяв і купив дорого, коли на ринку повно газу на 1300 грн/т дешевшого”, – каже один зі співрозмовників видання enkorr.ua.

За його словами, значення котирування традиційно пояснюються реальними угодами на платформі Argus Open Markets. Як зазначає один із трейдерів, за такою ціною могло бути викуплено якийсь мінімальний обсяг ресурсу. “Неправильно, коли ринок, що імпортує 120-130 тис. т на місяць, регулюється угодою на 100 тонн. Сформована ціна не відображає реального попиту і пропозиції на ринку і є маніпулятивною”, – вважає представник крупного імпортера СВГ в Україну.

Зараз читають  Ринкова вартість компанії Ford вперше перевищила 100 млрд. доларів

Трейдери не виключають змоги зростання цін на скраплений газ у середньостроковій перспективі. “Передумови – зростання цін на нафту і зростання вартості продукту на зовнішніх ринках, проте на нашому ринку присутній надлишок ресурсу, а також висока конкуренція, які істотно гальмують цей процес”, – каже співрозмовник видання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.