За що автомобіліста можут оштрафувати в Польщі

0
88

Багато українців їздять у Польщу на заробітки або подорожувати. Якщо це робити на автомобілі, то очевидно, що потрібно знати місцеві правила дорожнього руху. Загалом всюди вони майже однакові, але в деяких країнах є особливості, повідомляє Обозреватель.

У Польщі ПДР дещо відрізняються від українських, тому їх треба вивчити заздалегідь. Як повідомляє сайт inPoland, штраф там можна отримати за деякі дії, які в Україні не є протизаконними.

Наприклад, у Польщі не можна виїжджати на перехрестя на “жовте світло”. Виняток може бути, якщо воно загоряється на світлофорі в останній момент, і водій не зміг би вчасно загальмувати. Штраф за таке порушення становить 6 штрафних балів та до 500 злотих.

Також не можна обганяти інші транспортні засоби на позначеному повороті. Це дозволено тільки на односторонніх та двосторонніх дорогах з позначеними смугами. За порушення цього правила призначать 5 штрафних балів та доведеться заплатити 300 злотих.

Ще однією цікавою забороною є немитий автомобіль. Наприклад, якщо ви долали бездоріжжя, то ви може забруднити дорогу. А це, у свою чергу, тягне на штраф до 1500 злотих.

У Польщі не можна паркуватися на території для таксі. Якщо є перекреслений знак зі словом “Таксі”, то це означає початок зупинки цих авто, а не її закінчення. Багато водіїв можуть неправильно розуміти цю табличку. А знак “Таксі” без хреста означає кінець зупинки. Штраф за порушення цього правила становить 100 злотих і 1 штрафний бал.

Зараз читають  Як за 15 років змінилися ціни на найпопулярніші моделі автомобілів в Україні

Крім того, можливий штраф, якщо не пропустити людину з інвалідністю. Коли водій бачить когось з помітно зниженою рухливістю, хто переходить дорогу не на пішохідному переході, то він мусить зупинитися. Якщо цього не зробити, передбачено штраф у розмірі 350 злотих.

У країні можна паркуватися на тратуарі, але для цього потрібно лишити пішоходам мінімальну відстань 1,5 метра. Якщо за цим не прослідкувати, то це призведе до санкції в розмірі 100 злотих та 1 штрафного балу.

Також у Польщі обмеження швидкості для легкового автомобіля з причепом таке ж, як для вантажівок. На автостраді це 80 км/год. На інших дорогах, де звичайним машинам можна їхати 90 км/год, авто з причепом має рухатися зі швидкістю 70 км/год.

Ще водіїв можуть оштрафувати на 200 злотих за неналежне використання аварійної смуги автостради. На ній можна ставати тільки в разі аварійної зупинки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.