Діє новий тимчасовий порядок оформлення «євроблях»

Власники автомобілів на європейських номерах реєстрації зможуть зробити митне оформлення своїх авто на пільгових умовах протягом 180 днів. Ветерани АТО - протягом 270.

0
177

15 травня набули чинності Закони України: «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби» від 15 квітня 2021 № 1402-IX; «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» від 15 квітня 2021 № 1403-IX.

Згідно з повідомленням , розміщеним на офіційному інтернет-порталі Президента України, вводиться новий тимчасовий спрощений порядок митного оформлення автомобілів, ввезених з-за меж України.

Необхідно нагадати, що відповідно до зазначених вище законодавчих актів за спрощеною процедурою здійснити митне оформлення автомобіля мають право громадяни, чий автомобіль  старше 5-ти років і був ввезений на митну територію України до кінця 2020 року. Для таких авто діють знижені ставки ПДВ і акцизного податку. Сума акцизного податку буде залежати від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна і не буде залежати від його вартості. Базова ставка буде коливатися від нуля до 150 євро і в більшості випадків вартість митного оформлення авто  не перевищуватиме однієї тисячі євро .

Крім того, власники таких автомобілів тимчасово звільняються від сплати ввізного мита .

Також необхідно відзначити, що за пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

Терміни дії тимчасового пільгового порядку митного оформлення – 180 днів з моменту вступу в силу законів. Для учасників АТО / ООС – 270 днів .  

Слід нагадати, що під дію законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» і нижче, походять із держави-окупанта (держави-агресора) або ввозяться з тимчасово окупованої території України.

Закони вводяться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.