Від 540 євро за Volkswagen Passat: як новий закон змінить розмитнення «євроблях»

Час читання: 2 хв.
0

Державна митна служба України повідомила, що Президент України підписав закони 1403-ІХ та 1402-ІХ від 15 квітня 2021 року щодо тимчасового спрощення процедури митного оформлення автомобілів та зниження загальної суми платежів для оформлення авто з іноземною реєстрацією. Про це йдеться у пресслужбі ДМС.

Закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування, але вводяться в дію через місяць з дня набрання ними чинності.

Загалом, на процедуру спрощеного митного оформлення відводиться 180 календарних  днів (необхідно врахувати, що відлік рахується з дня набрання чинності законів).

Для учасників бойових дій, які перебувають безпосередньо на території Операції Об’єднаних сил (ООС) більш як 90 днів з дня набрання чинності законів, строк становить 270 календарних днів.

Спрощення процедури митного оформлення стосуватиметься легкових автомобілів (код УКТ ЗЕД 8703) та автівок для перевезення вантажів (код УКТ ЗЕД 8704) загальною вагою до 3,5 тон,

  • які були ввезені в Україну в режимі тимчасового ввезення або транзиту і станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні;
  • з року випуску яких минуло 5 і більше років.

Такі транспортні засоби тимчасово звільняються від сплати ввізного мита.

Відтак для митного оформлення таких авто власники транспортних засобів мають сплатити:

  • акцизний податок (сума коефіцієнтів за формулою: вік авто + тип двигуна + об’єму двигуна);
  • ПДВ – 20% від суми акцизного податку.

У ДМС звернули увагу, що при здійсненні митного оформлення авто особи звільняються від відповідальності за порушення митних правил (згідно зі ст. 470, 481 та 485 Митного кодексу України) за умови сплати добровільного внеску – 8500 грн.  Крім того, власники авто також можуть бути звільнені від відповідальності за ПМП у разі вивезення авто з України і сплати добровільного внеску у розмірі 8500 грн.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!