Водіям підказали спосіб уникнути штрафу за їзду без страховки

1
1836

Юристи повідомляють, що якщо в базі Моторно-транспортного бюро України немає страхового полісу, то це не вважається за причину зупинки автомобіля співробітниками патрульної поліції. Вимагати документи, що підтверджують наявність страховки у водія інспектор має право лише при скоєнні ДТП та інших правопорушеннях. Таку інформацію надали спеціалісти компанії «Дорожній адвокат» з посиланням на рішення суду у справі №522\232277\30.

Згідно з інформацією, автомобіліст оскаржив штраф в розмірі 425 грн за відсутність полісу. В ході слухання суд встановив, що правоохоронці під час руху перевірили за номерними знаками машину на наявність страховки в базі вищезгаданого бюро. Коли виявилося, що страхового полісу немає, то вони увімкнули сирену та зупинили авто, мотивуючи відсутністю страховки.

Але суддя зазначив, що в законі прописаний перелік правил, згідно з якими поліція може зупиняти транспортні засоби. Крім того, конкретні статі закону «Про Національну поліцію» вимагають у правоохоронців назвати законну причину водію.

В цьому випадку поліція зупинила авто незаконно, тому що не було порушення закону з боку водія. Тому суд скасовував штраф, накладений патрульними.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

1 коментар

  1. А чому ніхто не пише, що в разі ДТП, при відсутності поліса, доведеться все оплатити власними коштами? Ніякої допомоги не буде.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.