МАЗ може покинути автомобільний ринок України

0
376

В Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі заявили, що виявили факти дискримінації і недружніх дій з боку Білорусі щодо українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. У відповідь на такі дії з боку Республіки Білорусь, Україна ввела мито. Тепер вся продукція білоруського автопрому обкладається додатковим податком в розмірі 35%.

Міжвідомча комісія встановила, що уряд Білорусі штучним чином створило бар’єри щодо імпортованих з України автомобілів. Так, було введено утилізаційний збір на українські колісні засоби і створені нерівні умови на участь в тендерах, що суперечить Договору про зону вільної торгівлі. Це призвело до утруднення виходу української продукції на білоруський ринок.

Як відповідь, Україна ввела нове мито на ряд товарів з Білорусі. Мито становить 35% від митної ціни на товар.

Рішення вступить в силу через 10 днів після публікації.

Українські підприємства активно співпрацювали з білоруськими автомобільними виробниками. Наприклад, у 2017 році Мінський автомобільний завод (МАЗ) став переможцем тендеру на постачання 100 примірників автобусів підприємству «Київпастранс».

Експерти припускають, що після введення мита на продукцію МАЗ, попит на неї в Україні значно знизиться через високу вартість. Найімовірніше, МАЗ покине український ринок.

Зараз читають  Audi анонсувала заміну флагманському Q8 та E-Tron

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.