В яких країнах ціни на електромобілі зрівняються з авто на ДВЗ

0
249

Ми повідомляли, що вже в 2024 році середньостатистичний електрокар може коштувати всього на 1,9 тис. доларів. Як підрахували експерти, витрати на серійний випуск екологічно чистих транспортних засобів будуть продовжувати знижуватися з року в рік і через 4 роки зрівняються з вартістю збірки авто з двигуном внутрішнього згоряння. 

Причому варто відзначити, що основну вартість електрокарів зараз складають батареї, на які припадає близько 25-40% ціни машини. А ось як раз модернізація технологій дає можливість з кожним роком скорочувати витрати на випуск батарей.

В даний час, відзначають в UBS, Volkswagen Golf з традиційним двигуном внутрішнього згоряння обходиться виробнику на 5 тис. доларів дешевше, ніж зіставні за габаритами електромобілі. Вже до 2025 року вони можуть порівнятися за собівартістю виробництва. Компанія Tesla в цьому відношенні має перевагу, оскільки виробляє і закуповує батареї в великих кількостях. Кожна батарея, на думку експертів UBS, обходиться їй дешевше на одну або дві тисячі доларів США, ніж конкурентам.

У різних країнах експансія електромобілів і досягнення ними цінового паритету з традиційними транспортними засобами буде відбуватися в різні терміни, оскільки все буде визначатися уподобаннями місцевих споживачів і сформованої цінової політикою місцевих автовиробників. 

У Європі, наприклад, виробництво деяких електромобілів зрівняється у вартості зі звичайними легковиками вже в наступному році, але за окремими категоріями транспортних засобів процес розтягнеться до 2027 року. У Китаї його чекають в 2023 році, щоб умовно завершитися до 2029 року. А ось США і Австралія в цьому плані виграють, оскільки досягнення цінового паритету там очікується вже в наступному році. Південна Корея на тлі інших країн буде відрізнятися незначно.

Читайте також  Американці готують черговий електричний позашляховик

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.