«Викачування грошей»: експерт розкритикував новий техогляд в Україні

0
2958

Сьогодні кількість компаній, які проводили сертифікацію автомобілів, уповноважених Міністерством інфраструктури України, зменшилася в десятки разів.

Вартість проведення сертифікації для транспортних засобів, виготовлених для європейського ринку, становить 2 500 гривень. Для американського – 5 000 гривень. У 2019 року в Україні було зареєстровано 456 324 транспортних засоби, для яких проведення сертифікації було обов’язковим. Нескладно підрахувати обсяг українського ринку в цьому сегменті. Це понад 1,5 мільярда гривень. І можна зрозуміти, чому українські чиновники бажають його монополізувати, передає Авто 24.

Крім того, законопроектом, внесеним на розгляд, передбачається створення нової системи збору інформації та побудова комплексної системи її захисту. Парадокс в тому, що така система вже створена і успішно функціонує в МВС України (загальнодержавна база даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, яка є складовою частиною Єдиного державного реєстру МВС). Але на розробку нової передбачені значні бюджетні фінансові витрати. Хто в кінцевому підсумку заплатить за це, зрозуміло всім – рядові автомобілісти і підприємці.

«Діджіталізація відкрила для чиновників нові можливості в розпилі державних коштів, – каже юрист Ігор Черненко. – Під новий тренд вибиваються гроші, створюються схеми, але краще не стає. Існуюча система вже адаптована під європейські стандарти і не викликала нарікань ні у власників транспортних засобів, ні у органів контролю, ні у наших партнерів з ЄС. Створення нової системи нічим іншим як викачуванням грошей я не назву».

«Міністерство інфраструктури України вже продемонструвало повну безпорадність у створенні реєстрів. Як приклад – Державний реєстр сертифікатів відповідності транспортних засобів та устаткування, яке Міністерство не може створити протягом 8 років», – зазначає юрист.

Читайте також  Skoda представить новий кросовер Skoda Kodiaq 13 квітня

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.