В Україні показали статистику імпорту авто за п’ять років

0
1184

У Федерації роботодавців автомобільної галузі опублікували інформацію про імпорт легкових автомобілів в період з 2015 по 2019 роки. Найбільший приріст завезення авто випадає на 2018 і 2019 року.

На графіку імпорту чітко простежується політика країни щодо старих і нових автомобілів. Видно, що відстрочка штрафів і зменшення податкової ставки на імпорт авто з Європи стимулювали потік іномарок в Україну. Особливий сплеск імпорту спостерігався з Литви і Польщі.

Особливу увагу варто звернути на вік ввезених в країну автомобілів. Так в 2015 році машини старше 8 років становили всього 7% від усього імпорту, а в 2019 році ця цифра зросла до 56%. І не в останню чергу це пов’язано з тим, що в Україні до 2018 року діяв стандарт вихлопів Євро-5, що робило ввезення машин старше 2010 року неможливим.

Плюс на статистику явно вплинуло неконтрольоване ввезення в країну автомобілів на європейських номерах, який здебільшого навіть не позначився в статистиці.
Варто зауважити, що за статистикою в минулому році українці витратили 2,6 млрд доларів на нові авто, а в 2018 – всього 2,4 млрд доларів. Протягом дванадцяти місяців 2019 року в Україні зареєстрували 88 тис нових автомобілів. Кожна з цих машин в середньому коштувала $ 30 тисяч.

Тільки в грудні було зареєстровано понад 9 тисяч автомобілів при середньому показнику за місяць – 7,3 тисячі.

Читайте також  Україна чекає дефіцит бензину і дизеля

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.