Через 20 років Україна може отримати дороги, як в ЄС.
Як повідомляє газета Закон і Бізнес, група народних депутатів пропонує безпосередньо в законі «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» визначити відсотки від сум, які належить передати місцевим дорожнім фондам (проект №2779).
За словами нардепів, з якістю доріг в Україні ситуація навіть гірша, ніж у Мозамбіку, Нігерії, Камеруні чи Зімбабве. Адже близько 90% доріг загального користування не ремонтували понад 30 років. Вони не відповідають сучасним вимогам як за міцністю (39,2%), так і рівністю (51,1%).
За підрахунками експертів, щоб ідеально відремонтувати всі шляхи, потрібно 10 років і щонайменше 1 трлн грн. Але де ж узяти такі гроші?
Автори проекту пропонують утворити територіальні дорожні фонди та спрямувати до них, крім субвенцій, половину понадпланових зборів на митницях, 13,44% акцизного податку з пального; 100% транспортного податку та збору за місця для паркування, а також половину адмінштрафів за порушення правил безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та порушення правил паркування тощо.
За підрахунками нардепів, це дозволить щорічно акумулювати на місцях понад 50,2 млрд грн. замість 22,17 млрд, як передбачено в цьогорічному бюджеті. Тобто міцні та рівні дороги країна отримає десь через 20 років.
Великі кросовери набирають популярності на світовому ринку. Причому високим попитом стали мати навіть дорогі моделі.…
Багато хто зауважує, що в протектор шин у процесі експлуатації забиваються камені, як зовсім дрібні,…
Компанія Mercedes-Benz ініціювала відгук гібридних автомобілів AMG , оснащених системою E Performance , через програмну…
В Україні водійське посвідчення можна отримати лише після досягнення встановленого віку, який залежить від категорії…
Конденсат усередині автомобільних фар – поширена проблема, з якою автовласники особливо часто стикаються у міжсезоння.…
Водії в Україні можуть значно зекономити на штрафах за порушення ПДР, сплативши їх упродовж десяти…
View Comments
А якщо фінансувати ще з державного бюджету по 80 млрд. грн., то і через 7-8 років!
так здесь все очень просто, из каждой 1000 грн., которая предназначена для ремонта дорог, должно тратиться ИМЕННО для ремонта дорог 1000 грн. и не компаниям Гройсмана и Ко, а привлекать зарубежные компании, что в итоге выльется в гораздо меньшие суммы, чем если заказывать у местных вороваек, где в цене заложена четверная прибыль плюс откаты...
Забули назвати іще одне джерело, чимале, доходів - штрафи за перевантаження автомобілів. Як дороги не роби, а якщо на фуру, замість 22 тон вантажити 60, то ніякі дороги не витримають.
Это конечно очень хорошо, но печально то что я до этого события видать не доживу, и не увижу дорог, как в ЕС