Чимало п’яних водіїв уникає покарання. Головна причина – досить короткий строк для притягнення до адміністративної відповідальності, передає Закон і Бізнес.
Як наслідок, із 30000 адміністративних проваджень, де переважно фігурують п’яні водії за кермом, цього року закрито понад 8200 і тільки 13000 визнано винними, а 1666 — притягнено до відповідальності. Як зазначено у пояснювальній записці, це також пов’язано з тим, що органи поліції несвоєчасно передають матеріали до суду, а іноді й самі судді свідомо затягують розгляд таких справ.
Автори проекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо зміни строків накладення адміністративних стягнень…» (№2455) пропонують вплинути на таку практику. А для цього слід установити, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст.130 КпАП, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.
Втім, навряд чи такі зміни виправлять ситуацію, якщо йдеться про свідоме затягування розгляду справ. Напевне, було б простіше притягувати до відповідальності як працівників органів поліції, так і суддів, які сприяють уникненню п’яними водіями передбачених законом стягнень.
До проблемних авто для зимового періоду можна віднести не тільки бюджетні марки, але й деякі…
За порушення правил дорожнього руху в Україні можуть бути дуже серйозні наслідки, і одним з…
Зима — це той період, коли машина може стати твоїм головним клопотом, особливо якщо вона…
Згідно з аналізом ринку старих автомобілів від Gaspedaal.nl, електромобілі втрачають свою вартість на 15% швидше,…
Коли батарея електромобіля сідає в нуль, це може бути справжнім кошмаром, якщо поруч немає зарядної…
Volkswagen офіційно оголосив ціни на новий електричний фургон e-Transporter , який готовий скласти конкуренцію Ford…
Leave a Comment