Чимало п’яних водіїв уникає покарання. Головна причина – досить короткий строк для притягнення до адміністративної відповідальності, передає Закон і Бізнес.
Як наслідок, із 30000 адміністративних проваджень, де переважно фігурують п’яні водії за кермом, цього року закрито понад 8200 і тільки 13000 визнано винними, а 1666 — притягнено до відповідальності. Як зазначено у пояснювальній записці, це також пов’язано з тим, що органи поліції несвоєчасно передають матеріали до суду, а іноді й самі судді свідомо затягують розгляд таких справ.
Автори проекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо зміни строків накладення адміністративних стягнень…» (№2455) пропонують вплинути на таку практику. А для цього слід установити, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст.130 КпАП, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.
Втім, навряд чи такі зміни виправлять ситуацію, якщо йдеться про свідоме затягування розгляду справ. Напевне, було б простіше притягувати до відповідальності як працівників органів поліції, так і суддів, які сприяють уникненню п’яними водіями передбачених законом стягнень.
Бензинові машини все ще тримаються на вершині серед нових авто, але їхня популярність повільно спадає.…
BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…
Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…
З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…
2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…
Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…
Leave a Comment