Categories: Новини

Чому в Україні зростає кількість загиблих у ДТП

Share

У поліцейських звітах знову спостерігається зростання ключових негативних показників. Смертність зросла на 6,5%. Розбираємось, у чому може бути причина.

Патрульна поліція оприлюднила чергову підбірку даних про дорожньо-транспортні пригоди в Україні, й знову таблиці переповнені червоними цифрами, колір яких свідчить про зростання (погіршення) основних показників безпеки.

Загальна кількість ДТП, що трапились за 9 місяців 2019 року – 114 769. Це на 6,2% більше, ніж за аналогічний період року минулого. Збільшилось і число загиблих в ДТП: 2 369 осіб втратили життя з 1.01 по 30.09.2019 на автодорогах. Це теж більше, ніж було роком раніше, на цілих 6,5%.

Протягом вересня-2019 трапилось 13 897 дорожньо-транспортних пригод, в яких травмовано 3022 людини, що на 6,9% більше, ніж у вересні 2018 р. Загинуло у перший осінній місяць 345 осіб, а це на цілих 24,5% більше, ніж у такому ж місяці торік.

Головні причини ДТП залишаються тими ж: перевищення безпечної та встановленої швидкості, порушення правил маневрування, обгону, виїзд на смугу зустрічного руху, керування транспортним засобом у нетверезому стані. Через керування несправними транспортними засобами відбувається лише 0,1% ДТП.

Чому зростає кількість ДТП?

Одна із можливих супутніх причин – збільшення українського автопарку. Його загальний розмір сягає близько 9 мільйонів ТЗ. Від початку цього року він поповнився новими та “свіжопригнаними” автомобілями ще на близько 300 тисяч одиниць (“євробляхи” не враховуємо, вони були присутні на території держави і раніше). Тобто, парк зріс приблизно на 3,3%. Збільшення кількості ДТП при збільшенні учасників руху – нормальне явище, і ця закономірність присутня в США чи ЄС.

Втім є інша, більш суттєва причина – поліція почала користуватись оновленими правилами обліку ДТП, запровадженими Кабміном у травні цього року, в яких до числа загиблих потрапляють не лише ті особи, що померли безпосередньо на місці ДТП (як це було раніше), а й ті, чия смерть зафіксована протягом 30 діб після отримання тілесних ушкоджень у ДТП.

В такому разі йдеться не про збільшення кількості жертв, а про наближення цього показника до його реального значення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: ДТП

Останні записи

У Tesla Cybertruck виявлено новий критичний недолік

Кілька власників Tesla Cybertruck повідомили про небезпечні випадки, коли металеві панелі кузова відривалися під час…

22.02.2025

Mercedes-Benz анонсувала оновлення седана S-Class у 2026 році

Представницький седан Mercedes-Benz S-Class наступного року очікує на велике оновлення. Про це повідомив сам німецький…

22.02.2025

Складено ТОП-10 надійних авто, які проїдуть понад 300 тис. км

Експерти TopSpeed назвали 10 найнадійніших автомобілів, здатних без проблем проїхати понад 320 тис. км. Хто…

22.02.2025

BMW анонсувала нові технології для своїх автомобілів

На заході Tech Days у Ландсхуті марка BMW поділилася першими подробицями щодо розробки нових електричних…

22.02.2025

У Китаї складено рейтинг електрокарів за швидкістю зарядки

Шанхайське видання Leixing Pindao склало рейтинг електромобілів за швидкістю зарядки, протестувавши 26 моделей із пробігом…

22.02.2025

BMW показала прототип електрокара майбутнього

BMW представила прототип Vision Vehicle із передовою системою управління Heart of Joy, яку компанія вважає…

22.02.2025