Categories: Новини

Чому в Україні зростає кількість загиблих у ДТП

Share

У поліцейських звітах знову спостерігається зростання ключових негативних показників. Смертність зросла на 6,5%. Розбираємось, у чому може бути причина.

Патрульна поліція оприлюднила чергову підбірку даних про дорожньо-транспортні пригоди в Україні, й знову таблиці переповнені червоними цифрами, колір яких свідчить про зростання (погіршення) основних показників безпеки.

Загальна кількість ДТП, що трапились за 9 місяців 2019 року – 114 769. Це на 6,2% більше, ніж за аналогічний період року минулого. Збільшилось і число загиблих в ДТП: 2 369 осіб втратили життя з 1.01 по 30.09.2019 на автодорогах. Це теж більше, ніж було роком раніше, на цілих 6,5%.

Протягом вересня-2019 трапилось 13 897 дорожньо-транспортних пригод, в яких травмовано 3022 людини, що на 6,9% більше, ніж у вересні 2018 р. Загинуло у перший осінній місяць 345 осіб, а це на цілих 24,5% більше, ніж у такому ж місяці торік.

Головні причини ДТП залишаються тими ж: перевищення безпечної та встановленої швидкості, порушення правил маневрування, обгону, виїзд на смугу зустрічного руху, керування транспортним засобом у нетверезому стані. Через керування несправними транспортними засобами відбувається лише 0,1% ДТП.

Чому зростає кількість ДТП?

Одна із можливих супутніх причин – збільшення українського автопарку. Його загальний розмір сягає близько 9 мільйонів ТЗ. Від початку цього року він поповнився новими та “свіжопригнаними” автомобілями ще на близько 300 тисяч одиниць (“євробляхи” не враховуємо, вони були присутні на території держави і раніше). Тобто, парк зріс приблизно на 3,3%. Збільшення кількості ДТП при збільшенні учасників руху – нормальне явище, і ця закономірність присутня в США чи ЄС.

Втім є інша, більш суттєва причина – поліція почала користуватись оновленими правилами обліку ДТП, запровадженими Кабміном у травні цього року, в яких до числа загиблих потрапляють не лише ті особи, що померли безпосередньо на місці ДТП (як це було раніше), а й ті, чия смерть зафіксована протягом 30 діб після отримання тілесних ушкоджень у ДТП.

В такому разі йдеться не про збільшення кількості жертв, а про наближення цього показника до його реального значення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: ДТП

Останні записи

Зеленський підписав два закони, які вплинуть на всіх автомобілістів

Ну ось, Зеленський підписав два нових закони, які стосуються авто. Якщо чесно, я вважаю, що…

02.01.2025

Перевищення швидкості без штрафу: як довести свою правоту

В Україні дедалі частіше суди ухвалюють рішення про закриття адміністративних справ, пов’язаних із перевищенням швидкості,…

02.01.2025

Що варто знати про нові акцизи на пальне, які вступили в силу з 2025 року

З 1 січня 2025 року вступили в силу нові ставки акцизів на пальне, що є…

02.01.2025

Renault відмовляється від кросоверів: що чекає на майбутні моделі

З 2028 року французька автомобільна компанія Renault має намір кардинально переглянути свій модельний ряд, відмовившись…

02.01.2025

Чорне масло в двигуні: чому мотористи радять не поспішати із заміною

Багато водіїв вважають, що якщо масло у двигуні їхнього автомобіля почорніло, то це вірна ознака…

02.01.2025

Що не варто говорити патрульним: поради юристів для водіїв

Якщо вас зупинила поліція, просто знати свої права – недостатньо. Потрібно вміти тримати себе в…

02.01.2025