Categories: Новини

Масові перевірки та шалені штрафи: водіїв очікують важкі часи

Share

Скоро закінчиться період «нештрафування», протягом якого ще можна «легалізувати» авто на іноземній реєстрації. Далі ж держава відкриє «чорну скриньку».

Зовсім скоро буде перегорнуто чергову сторінку в новітній українській автомобільній історії: «євробляхи», які набули чималої популярності протягом найближчих 3 років та стали рушієм змін до законодавства, зникнуть з доріг. Принаймні, так задумано у законах, якими наприкінці 2018 року було запроваджено нові правила розмитнення легкових авто.

«Запобіжники», тобто набір заходів, які зроблять неможливим подальше ввезення «транзитних» та «тимчасівок», бізнес «верблюдів» та схем «легально на рік, я працівник литовської фірми» у повній мірі запрацюють вже 24 травня. Саме тоді закінчуються 6 місяців, відведених для «легалізації» автомобілів на іноземній реєстрації, що перебували в Україні.

Насправді ввезення «євроблях» закрито вже зараз, ще від 25 листопада 2018 року. І це працює: прикордонники відзвітували про значне зменшення черг з «вічних транзитників», а нові «євробляхи» не потрапляють в Україну. Щоб ввезти нерозмитнене авто, українцю доводиться вносити фінансову заставу у розмірі повного розмитнення автомобіля, – що, вочевидь, геть нецікаво.

Отже, через місяць за «євробляхи» візьмуться поліція та митники. Машини з «чужими» номерами будуть зупиняти для перевірки документів та правомірності його експлуатації. У разі виявлення порушень «світять» чималі санкції: штрафи до 170 000 грн та вилучення автомобіля.

Доки не закінчився перехідний період, можна розмитнити таке авто (звісно, якщо це економічно доцільно). А от щодо здачі машини на «шрот» чи у пункт прийому металобрухту – є нюанси. Важливо як саме автомобіль потрапив в Україну: за допомогою нерезидента, чи українець заїхав «євробляхою» самостійно. Також має значення, чи не «світилось» авто у базах поліції, – скажімо, при оформленні штрафу за порушення ПДР.

Якщо у держави є відомості про те, що на громадянині «висить» нерозмитнене авто, у разі його втрати чи розкомплектування порушникові «світить» той самий штраф: 170 тис. грн. Якщо ж машина не «світилась» по котрійсь із баз – можливо, знайдеться на неї покупець (в якості донора запчастин), або вдасться її здихатись, якщо «шрот» чи пункт «втормету» погодяться її прийняти. Також можна вивезти авто «на бляхах» за межі України, але не пізніше 23 травня 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Навіщо швейна голка потрібна кожному водію

Швейна голка може стати несподівано корисним інструментом для автомобіліста. Її можна використовувати для вирішення проблем,…

19.01.2025

Зміна лідерів: які кольори авто стали найпопулярнішими

Синій колір впевнено повернув собі місце серед найулюбленіших автомобільних кольорів у Великій Британії. За інформацією…

19.01.2025

Покупка авто з таксі: чому це може бути небезпечно

На сучасному ринку можна знайти безліч автомобілів – як нових, так і вживаних. Проте до…

19.01.2025

Як не стати жертвою: автомеханік назвав 7 хитрощів на СТО

Автомобільний ремонт – це той момент, коли нерви можуть здати навіть у найспокійнішого водія. Особливо,…

19.01.2025

Водії розгублені через новий знак із чорною стрілкою: пояснюємо значення

Новий дорожній знак, який нещодавно з’явився на автошляхах деяких країн, може викликати здивування серед водіїв.…

19.01.2025

BMW планує абсолютно новий дизайн решітки радіатора

BMW готується до запуску нової ери у дизайні автомобілів. З переходом на платформу Neue Klasse…

19.01.2025