Бактерії можуть запобігти появі ям на бетонних дорогах. До такого висновку прийшли вчені з американського Університету Дрекселя. Про результати свого дослідження вони розповіли в журналі Construction and Building Materials.
За словами вчених, антиобморожувач хлорид кальцію схильний проникати в структуру бетону і взаємодіяти з одним з її компонентів, гідроксидом кальцію, що розширює бетон зсередини, приводячи до утворення тріщин і ям.
Нешкідливі для людей бактерії Sporosarcina pasteurii відомі своєю здатністю перетворювати хлорид кальцію в карбонат кальцію. Останній же відомий як «природний цемент» – він бере участь у формуванні мармуру і вапняку, скріплюючи маси піску і породи.
Вчені додали цих бактерій в бетонну суміш і завантажили зразок в розчин хлориду кальцію. Приблизно через місяць вони виявили, що бетон з бактеріями не був пошкоджений, крім того, став ще міцнішим.
На думку вчених, завдяки результатам їх дослідження бактерії Sporosarcina pasteurii незабаром можуть стати невід’ємним інгредієнтом бетонних сумішей.
У Міністерстві транспорту України повідомили, що з настанням тепла зросла кількість аварій за участю двоколісного…
Зміни сигналів світлофора мають чітке значення. Заборонні сигнали зобов'язують водія зупинитись, проте важливо знати, де…
Компанія Hyundai на виставці у Сеулі представила водневий кросовер Nexo другого покоління. Паркетнику радикально змінили…
Неправильне паркування продовжує бути актуальною проблемою на українських вулицях, оскільки багато водіїв вже сприймають це…
Японська автомобільна компанія Nissan Motor ухвалила рішення припинити виробництво деяких моделей у відповідь на введення…
Деякі водії вважають, що густіша моторна олива краще захищає двигун. Це здається логічним — більше…
Leave a Comment