В Україні водійські посвідчення видаватимуть по-новому

0
1098

Кабінетом міністрів внесено зміни до низки постанов, пов’язаних з порядком видачі водійських посвідчень, підготовкою водіїв, а також акредитації автошкіл. 

Про це пише epravda.com.ua . 

Як зазначається, перехідними положеннями нормативного акту передбачено введення нововведень протягом півроку. 

Головними нововведеннями є наступні: 

По-перше, введена відеофіксація процесів складання іспитів із знань правил дорожнього руху і навичок керування транспортними засобами.

“Відеофіксація процесу складання теоретичного іспиту вже реалізована в сервісних центрах МВС нового зразка. Відтепер і під час складання практичного іспиту дії кандидата в водії і екзаменатора будуть фіксуватися за допомогою обладнання, яке буде встановлено в кожному екзаменаційному авто”, – йдеться в повідомленні. 

Крім того, неможливо буде скласти теоретичний іспит в одному територіальному сервісному центрі МВС, а практичний – в іншому. 

По-друге, скорочений до 2-х років термін дії отриманого в автошколі Свідоцтва про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів. 

Регламентовано, що отримати або обміняти водійське посвідчення неможливо без позначки про місце реєстрації в документі, що посвідчує особу.

“У процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС з навчальними закладами з підготовки водіїв транспортних засобів введений електронний обмін інформацією”, – повідомляє прес-служба. 

“Викладачі і інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити в спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних і практичних занять, а також транспортний засіб, на якому буде здійснюватися практичне заняття”, – відзначили в МВС. 

Як зазначається, нововведення покликане посилити контроль за організацією навчального процесу в кожному закладі з підготовки водіїв.

Нововведення, що стосуються діяльності автошкіл, передбачають скасування необхідності придбання в територіальних сервісних центрах МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу з підготовки водіїв і спрощений механізм акредитації установ, які належать до сфери управління Міносвіти. 

Також передбачена передача функції акредитації установ від Головного сервісного центру МВС в регіональні сервісні центри МВС за місце знаходженням закладів. 

“Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв в закладах професійно-технічної освіти будуть допущені до здачі іспитів без додаткового навчання в автошколі”, – підсумували в прес-службі. 

Раніше Кабінет міністрів скасував процедуру зняття транспортного засобу з обліку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.