Україну залили російським автогазом – яких цін чекати автолюбителям

0
3257

Автогаз продовжує дешевшати на українських заправках. Виною всьому – надлишок ресурсу на українському ринку. Оптові постачальники ще в грудні минулого року завезли палива більше, ніж можуть спожити українські автолюбителі та транспортні компанії. І продовжують активно імпортувати його і зараз.

За оцінками учасників ринку, тільки в січні нинішнього року пропозиція автогазу перевищувала попит на 20 тис. тонн. Це і призвело до того, що ціни на оптових аукціонах, де і закуповують паливо роздрібні мережі заправок, опустилися до рівня 2016 року. Так, вчора партію автогазу виробництва «Укргазвидобування» продали за ціною 12,6 тис. Грн./тонна. Причому так і не змогли прилаштувати весь виставлений на торги ресурс.

Втім, кажуть експерти, навряд чи автолюбителям варто чекати подальшого серйозного зниження цін. Вартість палива зможуть опустити хіба тільки «приватівські» заправки, які є основними споживачами дешевого українського палива. Тоді як більшість мережевих АЗС купують імпортний автогаз (на 70% російського походження), який приблизно на 4 тис. грн./тонна дорожче.

«Профіцит зниженого газу на українському ринку триватиме за оптимістичними прогнозами до кінця лютого. До тих пір значних змін вартості палива в роздробі не буде. Для подорожчання підстав немає, а дешевшати вже просто нікуди. Ринок на дні», – прогнозує аналітик «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн.

Тим часом, ціни на заправках продовжують стрімко знижуватися. Наприклад, той же «Приват» заправляє баки українців в житомирській області за 9,3 грн./л. А середня ціна палива на легальному ринку за добу знизилася ще на 10 коп./л до 10,86 грн./л.

Найдешевший автогаз можна заправити на АЗС «Авіас» – 10,13 грн./л. А найдорожчий – в мережі SOCAR (11,56 грн./л).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!