Водіям вказали на часту причину незаконного штрафу

0
2786

Якщо поліцейський при зупинці авто не виявив порушень, він починає придивлятися до вітрового скла: чи немає там тріщин, сколів або подряпин. При їх наявності – накладає штраф на підставі ч.1 ст.121 КУпАП (Керування транспортним засобом, яке має технічні несправності. Штраф – 425 грн.) Про це повідомляє «Дорожній адвокат».

Але це ще не все! Якщо такий водій не оскаржить цей штраф і протягом року зробить будь-яке інше порушення по ч.1-3 ст. 121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду і т.д.), то йому загрожує позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від 5-ти до 10-ти діб.

Однак накладення штрафу за тріщину на вітровому склі незаконно. Перелік технічних несправностей, в разі настання яких забороняється експлуатація транспортних засобів, перераховані в Правилах дорожнього руху. Зокрема це несправність двигуна, гальмівної системи, рульового управління і тому подібне. Однак у зазначеному переліку відсутня така підстава як «тріщина на вітровому склі».

Таким чином, наявність тріщин на вітровому склі згідно з нормами ПДР не забороняють його експлуатацію, що в свою чергу, виходячи з визначень ч.1 ст.121 КУпАП, виключає можливість притягнення до адміністративної відповідальності за цією нормою КУпАП.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!