Categories: Новини

Автомобілі-двійники заполонили Україну: як не потрапити на гачок аферистів

Share

В Україні зараз налічується велика кількість «автодвійників». Їх більше, ніж ми з вами можемо уявити. Звідки беруться автоклони, як перевірити, оригінальна у вас машина, чи ні, і що, нарешті, робити, щоб не стати жертвою шахраїв?

Звідки беруться двійники

Шахраї добре знають психологію. Вони знають, що кожен хоче купити авто дешевше і швидше. Тому вони занижують ціни, показують авто в неробочі дні (коли сервісні центри МВС не працюють, або просто говорять, що є ще бажаючі купити авто за таку «солодку» ціну, тому з обліку вони машину знімати не будуть.

Українські правоохоронці стверджують, що найчастіше копіюють люксові автомобілі, так як на них є хороший попит і на них можна добре заробити. Незалежні експерти говорять, що насправді копіюють автомобілі різного класу, не тільки люксові.

У пресі є інформація, що в Україні зараз налічується близько 2 тисяч «автодвійників». Думаємо, значно більше, так як ніхто не може їх порахувати. Багато автомобільних «двійників» на західній Україні. Але є вони і в центральних, і в східних регіонах.

«Клонами» часто виявляються авто з Донецька чи Луганська, так як їх серій немає в наших базах даних. І навіть якщо поліція зупинить такого «клона», вона його не зможе викрити.

Якими бувають автомобільні клони

Зовні автомобілі- «клони» не можна відрізнити один від одного. Найпростіше помітити обман, якщо номера автомобіля і техпаспорта збігаються, але номер кузова інший. Такі авто намагаються продати з вивертами. Наприклад, продавець каже, що заїдає капот.

Складніше розпізнати обман, якщо шахрай користується загубленим техпаспортом, за яким підбирається відповідна модель. Зловмисники на кузові вибивають повторно такий же номер, як в техпаспорті. В цьому випадку збігаються всі номери і записи в техпаспорті.

Також складно розпізнати обман, якщо всі номери на машині в і техпаспорті збігаються, але її немає в базі, або деякі дані відрізняються. Швидше за все, на нелегальну машину виготовили фальшивий техпаспорт з даними аналогічного автомобіля. Для цього використовують незаповнений бланк, в який вносять інформацію про легальні автомобілі з відкритих баз даних. Номери на “двійника” також перебивають.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Експерти пояснили, чому не варто одразу заводити авто після тривалої стоянки

Якщо автомобіль простояв усю зиму без руху, перед першим виїздом його необхідно ретельно перевірити. Тривалий…

23.03.2025

Tesla випала з десятки лідерів продажів на американському ринку

Focus2Move представило звіт про найпопулярніші автомобільні бренди в США. Найпопулярнішим автомобілем на американському ринку за…

23.03.2025

У МВС готують покарання для водіїв, які гальмують перед камерами

В Україні наразі працює близько 70 тисяч камер відеоспостереження, однак відсутність єдиного стандарту для їхньої…

23.03.2025

Audi анонсувала зростання цін через нові тарифи в США

Audi заявила про можливе зростання цін на автомобілі у США. Компанія обговорює, наскільки сильно доведеться…

22.03.2025

У СТО пояснили, через що у вашому автомобілі може заклинити кермо

Заклинювання рульового колеса – це не просто неприємність, а серйозна загроза безпеці. Якщо кермо перестає…

22.03.2025

Названо три гібридні седани, які проїдуть 320 тисяч км без проблем

Зростання цін на паливо все частіше спонукає покупців автомобілів розглядати гібридні моделі. Але які з…

22.03.2025