Знайдена альтернатива дорогому українському бензину

0
1065

Команда вчених з Ізраїлю стверджує, що зробила великий і важливий крок у напрямку створення екологічно безпечних автомобілів з двигунами, які працюють на водні.

Спалювання водневого палива давало б необхідну кількість енергії і не містило вуглецевих парникових газів. Це дозволило б зупинити кліматичні зміни на планеті. Однак, є проблема: чистий водень майже неможливо знайти на Землі. А промислове його добування на сьогодні здебільшого неефективне і супроводжується викидами значної кількості вуглекислого газу, пише УНІАН.

Одне з головних потенційних джерел водню – це вода. Гіпотетично можна розщепити її молекули на окремі гази: водень і кисень. Вони, у свою чергу, почали б знову взаємодіями між собою, що призвело б до виділення великої кількості енергії і водяної пари. Однак, до цього часу вчені вважали, що це не можливо зробити без затрати ще більшої енергії, яку потрібно згенерувати якимсь іншим способом.

Читайте також  У Європі різко підскочили ціни на паливо

Команда дослідників з ізраїльського Університету Бен-Гуріон стверджують, що знайшли спосіб, як можна дешево і швидко виготовляти водневе паливо для автомобілів. При цьому, в запропонованому ними хімічному процесі використовується сонячна енергія, а не виготовлена якимсь іншим не екологічним способом.

Вчені Арік Йочеліс і Айріс Вісоли-Фішер з Університету Бен-Гуріон пояснили, що розробили хімічний механізм, при якому пероксид водню (H2O2) фотохімічно розбивається на два різні гази за допомогою фотоелектродів оксиду заліза (Fe2O3). В процесі використовується доступна в природі сонячна енергія, що значно здешевлює метод розщеплення.

«Ми продемонстрували, що механізм фотохімічної реакції належить до сімейства хімічних реакцій, за які професор Герхард Ертль отримав Нобелівську премію з хімії десятиліття тому. Наше відкриття розчищає шлях для нових стратегій фотохімічних процесів», – сказав Йочеліс.

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.