Поліція пояснила, коли знак обмеження швидкості втрачає чинність

Час читання: 2 хв.
0
Поліція пояснила, коли знак обмеження швидкості втрачає чинність

Обмеження швидкості, яке встановлюється дорожнім знаком, часто викликає у водіїв багато запитань, особливо якщо поряд немає таблички з дистанцією або знака, що скасовує дію обмеження. У таких ситуаціях потрібно знати кілька важливих моментів, щоб уникнути порушень правил дорожнього руху.

Інспектор патрульної поліції Києва розповів, що головним орієнтиром у таких випадках є знак 3.30 – “Кінець зони обмеження”. Якщо його не встановлено, тоді варто звернути увагу на табличку під знаком 3.29, де може бути вказана довжина дії, наприклад “3 км”. Після цього ділянка обмеження швидкості закінчується. Ще один варіант – в’їзд у населений пункт, який позначається знаком 5.49. Усередині міста починає діяти стандартна швидкість 50 км/год, і попереднє обмеження вже не актуальне.

Далеко не всі водії чітко розуміють, що вважається перехрестям згідно з правилами. Це часто призводить до помилок і плутанини. З’їзди з автозаправок, дворів або стоянок не є перехрестями і не скасовують дію обмеження швидкості. Воно припиняється лише після справжнього перехрестя, за умови, що перед ним немає повторного знака обмеження.

Реклама

Ще один момент стосується пішохідних переходів – вони не впливають на обмеження швидкості, але водій зобов’язаний знижувати швидкість, якщо поруч є люди. Інспектор нагадує, що за перевищення швидкості на понад 20 км/год передбачено штраф у розмірі 340 гривень, а якщо швидкість перевищено більш ніж на 50 км/год – штраф зростає до 1 700 гривень. Камери автоматичної фіксації працюють цілодобово, і навіть якщо водій не помітить камеру, штраф все одно надійде. Тож якщо знак здається непотрібним – він усе одно діє, і поки не буде знака 3.30 чи межі населеного пункту, не варто набирати швидкість.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!