Новини

Чому не можна пити після ДТП: роз’яснення закону та наслідки для водіїв

Share

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди стресова ситуація, яка може призвести до неочікуваних рішень. У стані емоційного напруження водії нерідко намагаються заспокоїтись за допомогою алкоголю. Часто ті, хто перебував за кермом у стані сп’яніння, після ДТП намагаються приховати цей факт і стверджують, що випили вже після пригоди. Проте така тактика лише ускладнює їхнє становище й може призвести до серйозних юридичних наслідків.

Згідно з пунктом 2.10 Правил дорожнього руху, вживання алкогольних напоїв після аварії до приїзду поліції або до проходження медичного огляду – заборонено. Ця норма запроваджена для того, аби не дати водієві можливості приховати факт керування у нетверезому стані. Хоча закон не визначає чіткий проміжок часу, протягом якого заборонено вживати алкоголь, фактична заборона триває до прибуття правоохоронців і завершення всіх необхідних процедур. Навіть якщо водій вжив алкоголь через годину після зіткнення, це все одно може бути підставою для покарання.

Варто знати, що за вживання алкоголю після ДТП передбачено відповідальність за частиною 4 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це передбачає штраф у розмірі 34 тисяч гривень і позбавлення водійських прав строком на три роки. Для порівняння, за керування у стані алкогольного сп’яніння штраф складає 17 тисяч гривень, а права забирають на один рік. Таким чином, намагання “обхитрити систему” обертається ще суворішими санкціями.

Найпоширеніша помилка, яку допускають водії, – намагатися переконати поліцію, що алкоголь вони вжили вже після пригоди. Нерідко вони навіть не підозрюють, що за це передбачено подвійне покарання – і штраф удвічі більший, і термін позбавлення прав – утричі довший. Небажання або незнання законодавства в таких ситуаціях може мати дуже дорогі наслідки.

Важливо розуміти, що сам факт вживання алкоголю після ДТП повинен бути підтверджений – або результатами алкотестера, або зізнанням самого водія. Якщо ж людина відмовляється проходити огляд, але немає доказів, що вона вживала алкоголь після аварії, то відповідальність за частиною 4 статті 130 КУпАП не настає. Це нюанс, який часто залишається поза увагою водіїв.

Вживати алкоголь після ДТП можна лише тоді, коли правоохоронці завершили всі необхідні дії, зафіксували обставини аварії, а перевірки на сп’яніння вже проведені. Поспішне вживання спиртного до завершення всіх юридичних процедур може викликати підозри з боку поліції й створити додаткові проблеми навіть для тверезого водія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: ДТП

Останні записи

Tesla оновила Model S та Model X: новий дизайн, покращена підвіска і адаптивні фари

За інформацією Carscoops, наразі Model S і Model X складають менше ніж 5% від загальних…

14.06.2025

Volvo представила оновлений кросовер XC40 2026: перші фото

Компанія Volvo оголосила про старт продажів оновленого кросовера XC40 2026 модельного року. Автомобіль представлений у…

14.06.2025

Небезпека дешевих запчастин: що може зламатися і чим це загрожує

В умовах зростання цін чимало автовласників дедалі частіше звертаються до недорогих аналогів оригінальних запчастин, часто…

14.06.2025

Автомеханік жорстко розкритикував надійність Volkswagen

Відомий автомеханік Скотті Кілмер висловив свою думку про те, що ремонт автомобілів одного з найбільш…

14.06.2025

General Motors інвестує майже $4 млрд у відновлення виробництва електрокарів у США

General Motors офіційно оголосила про велику інвестицію в розмірі майже 4 мільярдів доларів в американські…

14.06.2025

В Україні заборонили мити та ремонтувати авто у громадських місцях

В Україні офіційно заборонено мити та ремонтувати автомобілі у громадських місцях, і за порушення цих…

14.06.2025