Багато хто потрапляв у ситуацію, коли на парковці інший автовласник блокував машину так, що потрапити в неї практично неможливо. Ще гірше, коли стає незрозумілим, як виїжджати. Що робити в таких ситуаціях розповів автоюрист.
Так, деякі водії залишають під склом номер телефону, щоб була можливість зв’язатися з ними. Однак, подібним чином чинять не всі. Деякі починають штовхати по колесах машини, яка заблокувала виїзд, щоб спрацювала сигналізація. Юрист не рекомендує чинити таким чином, оскільки можна заподіяти шкоду чужому майну, що може призвести до необхідності виплачувати компенсацію.
Якщо машина опинилася заблокованою у дворі, насамперед варто звернутися до місцевих, зазвичай ті, хто живе в будинку, – їхні сусіди, і вони можуть знати, в яку квартиру можна звернутися. При цьому саме мешканці будинку часто ставляться до парковки як до своєї особистої, ігноруючи зручності інших автовласників.
Деякі горять бажанням провчити недбайливого автолюбителя, однак такі дії можуть каратися законом. Краще в цьому разі зателефонувати до чергової частини або набрати 112. Там необхідно детально описати автомобіль, який заважає виїхати. Під час реєстрації автовласники залишають контактні дані, за якими з ними можна зв’язатися. З огляду на практику, подібний метод допомагає – після дзвінка поліцейських власник авто переставляє машину. При цьому потрібно пам’ятати, що неправильне паркування – порушення, яке може призвести штрафів:
- 680 грн – створення перешкоди для руху;
- 1020-1700 грн – паркування на місці для осіб з інвалідністю;
- 340-510 грн – стоянка автівок з ДВЗ на місцях для електромобілів.