2022 року Європу облетіло відео, на якому сер Род Стюарт своїми руками ремонтував дорожнє полотно. Це сталося після того, як у машини швидкої допомоги, яка їхала на виклик, урвалась шина. “Мій Ferrari взагалі не може тут проїхати”, – поскаржився він тоді. Але тепер поганим британським дорогам настав кінець.
Група вчених з Університету Суонсі, Королівського коледжу Лондона та Google Cloud розробила інноваційне дорожнє покриття — бітум, що самовідновлюється, який закладає тріщини в міру їх появи, запобігаючи появі вибоїн.
У ході випробувань технологічний матеріал затягував невеликі тріщини протягом години після їхнього утворення. Один із розробників зазначив, що таким чином можна продовжити термін служби поверхні на 30%.
Для створення бітуму, що самовідновлюється, дослідники змішали його з мікроскопічними пористими спорами рослин, просоченими переробленими маслами. Коли дорожнє покриття стискається під вагою транспорту, що проїжджає, суперечки видавлюються, а масло потрапляє в тріщини. Олія розм’якшує бітум настільки, що він може текти і «запечатувати» тріщини.
Вчені використовували машинне навчання – форму штучного інтелекту – для моделювання руху органічних молекул у бітумі та імітації поведінки інноваційного матеріалу, щоб побачити, як він реагує на нові дефекти дорожнього полотна. На думку дослідників, вже у найближчі два роки стане можливим використання цього матеріалу на британських дорогах.
Перед тим як поїхати оглядати старий автомобіль, важливо перевірити його за VIN-кодом, щоб дізнатися, скільки…
В Україні вводяться нові правила для водіїв, які перевозять гуманітарні вантажі через кордон. Тепер їхні…
Tesla Model Y отримав значні оновлення, що вплинули на дизайн, комфорт і продуктивність. В інтерв'ю…
Mercedes оголосив про відкликання 7362 електромобілів EQB 250 , EQB 300 і EQB 350 2022-2024 років випуску. Причина – можливе загоряння через…
Toyota оголосила два відгуки, що торкнулися 147 000 автомобілів, включаючи Toyota Camry, Lexus RX, NX…
Агентство Recurrent опублікувало результати дослідження зимової далекобійності електромобілів, зібрані з телеметрії 18 тисяч машин 20…
Leave a Comment